ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v listopadu téměř 1,3 milionu


Páté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2022 se konalo 2. listopadu. Rozdělili jsme při něm 1 261 212 Kč mezi 42 žádostí. 

Peníze pomohou jako obvykle handicapovaným lidem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Rada Konta Bariéry tentokrát vyhověla například pěti žádostem o příspěvek na aktivní mechanický vozík a pěti žádostem o sluchadla. Ta pomohou mimo jiné třiapadesátileté ženě, která je zároveň neslyšící a nevidomá, bydlí sama v malém bytě s vodícím pejskem a je odkázaná pouze a invalidní důchod.

Kromě standardních žádostí Rada Konta Bariéry schválila také dva tři pořízení zdvihací plošiny, bezbariérovou úpravu auta, čtyři elektrické vozíky nebo třeba vakuový sedák. Muži, který následkem úrazu ochrnul na ruce i nohy jsme přispěli na počítač, díky kterému může i s handicapem pokračovat v práci projektanta, díky které si dokáže vydělat na nákladné rehabilitace a asistence. Dosavadní počítač, který ovládá hlasem a pomocí speciálního programu, který reaguje na pohyb jeho hlavy, se mu po 13 letech rozbil.

V rámci Fondu Ukrajina jsme podpořili deset škol, které požádaly o příspěvek na integraci ukrajinských školáků.
Z Fondu Globus jsme podpořili žádost o automobil, který bude svážet do školy handicapované děti. Jedné žádosti Rada vyhověla v rámci projektu Stipendium Bariéry. Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 14. prosince, uzávěrka žádostí je 30. listopadu.
Jdu na to