ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Osobní asistence pro Katku

Děkujeme bývalému kapitánovi basketbalové reprezentace Pavlu Pumprlovi za pomoc pro Katku ve výši 25 333 Kč, což představuje téměř 200 hodin asistencí pro Katku! 


Jmenuji se Katka, jsem cílevědomá mladá žena, po onemocnění dětskou mozkovou obrnou odkázána na elektrický  vozík. Mým snem je být co nejvíce soběstačná a nezávislá na pomoci ostatních. Proto jsem podstoupila řadu operací nohou a páteře, díky nimž mohu trochu lépe zvládat sebeobsluhu a každodenní činnosti.

Minulý rok jsem ukončila studium na střední škole, začala bydlet v Praze a zároveň také pracovat v administrativě. Práce mne bavila a byla jsem ráda, že mohu být finančně nezávislá. Bohužel za nějaký čas jsem o zaměstnání přišla, takže nyní sháním zaměstnání nové.

Hraji Bocciu (sport podobný francouzské pétanque určený lidem s postižením - pozn. red.), jsem členkou české reprezentace a v ligové soutěži hraji za Sportovní klub Jedličkova ústavu. Mezi své největší úspěchy řadím účast na Paralympijských hrách v Rio de Janeiro, kde jsem skončila dvacátá. V roce 2018 v Olbii jsem pak vybojovala zlatou medaili.  O mých úspěších se můžete více dozvědět ZDE.

Žiji aktivní život, ke kterému ale potřebuji pomoc osobních asistentů a dalších lidí při běžných činnostech a koníčcích - zhruba 14 hodin denně.
Bez asistence bych nebyla schopná tyto činnosti vůbec vykonávat a nemohla bych tak žít v rámci svých možností normálním a kvalitním životem. Asistenci využívám při běžných denních činnostech jako je pomoc s hygienou, návštěvy lékařů a úřadů, vaření, úklid, sport (plavání, atletika, boccia), přesuny  na vozík, na postel, rehabilitace, cestování, pomoc s jídlem a pitím a nakupováním. Jedna hodina asistence stojí 130 Kč.Ráda bych Vás požádala o pomoc, protože ze svého invalidního důchodu platím bydlení a rehabilitace. Asistence platím z příspěvku na péči, ale jeho výše bohužel nepokryje jejich cenu.

Moc děkuji, Katka


Fotogalerie

Jdu na to