ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Přes Bariéry s policií


Ve spolupráci s Kontem Bariéry proběhlo na podzimdalší kolo projektu středočeské policie "Přes bariéry s policií".  Policisté a policistky pomohli vybrat finanční prostředky pro handicapované.  Výtěžek sportovně charitativní akce přesahuje 155 tisíc korun. Do projektu se navíc opět zapojila také Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, která prostřednictvím spolku Bezpečná společnost přispěla 49 500 korun.

Z výtěžku jsme podpořili hned tři klienty Konta Bariéry. Kryštofovi účastníci akce "Přes bariéry s policií" přispěli na nový vozík a další rehabilitační pomůcky. Část výtěžku pomůže také Davidovi a Ladislavovi. Oba potřebují nové vozíky. 

Pětiletý Kryštof je úplně normální kluk – baví ho lego, se ségrou rád zpívá a tančí, rád poslouchá rádio, prohlíží si knížky . . ., ale přesto je 5letý Kryštof oproti nám jiný - neuvěřitelně šikovný a silný. Velmi statečně překonává nepřízeň osudu v podobě zdravotních komplikací, z důvodu kterých se neobejde bez invalidního vozíku. Přesto všechno je Kryštof veliký bojovník a veselý kluk. A roste stejně rychle, jako jeho vrstevníci. Co s ním ale neroste, je invalidní vozík, který ho provází životem a značně mu pomáhá. A proto se rodiče snažili sehnat finanční prostředky na nový, větší, lepší vozík. Celý příběh Kryštofa naleznete zde.
 

Nový vozík pro Kryštofa

Sen se Kryštofovi,  i jeho rodině, splnil v těchto dnech. Kromě toho, že za ním přišel s nadílkou Mikuláš s andělem, kteří rozzářili jeho oči, nadělovala také policie, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR 211 a Nadace Charty 77 - Konto Bariéry.

Na Kryštofa vybírali finanční prostředky policisté a policistky z celého Středočeského kraje. A právě díky jejich solidaritě a ochotě pomoci jsem mohl v těchto dnechpředat Kryštofovi finanční prostředky na pořízení nového vozíku,“ sdělil ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, generál Václav Kučera

„Musím říci, že příběh Kryštofa mé kolegy a kolegyně opravdu velmi zaujal, zejména pak to, jakým způsobem ke svému handicapu přistupuje a jak se už v tak nízkém věku dokázal ,poprat‘ s osudem. A to vypovídá také o částce, kterou jsme vybrali – přes 155 tisíc korun. Sám Kryštof byl tedy velkou motivací a díky němu se podařilo získat opravdu vysokou částku. Kryštofovi předáme 90 tisíc korun na jeho nový vozík a další vybrané finanční prostředky se tak budou moci, po dohodě s nadací Charta 77 – Konto bariéry, rozdělit dalším klientům, kteří pro lepší zvládání každodenního života potřebují podpůrné pomůcky, které jim alespoň částečně život usnadní,“ zhodnotil generál Kučera. 

Projekt „Přes bariéry s policií“

„Přes bariéry s policií“ je sportovně-charitativní projekt středočeské policie, který je realizován již od roku 2018, tedy třetím rokem. Jeho cílem a hlavní myšlenkou je motivovat studenty středních škol ve Středočeském kraji ke sportovním aktivitám a výkonům a zároveň pomoci handicapovaným lidem. 

„Za dobu trvání projektu jím prošlo a zaregistrovalo se 2 783 studentů 4. ročníků  SŠ a VOŠ,“ vyjmenovává generál Kučera. „Nadace Charty77 – Konto Bariéry, která s námi od počátku projektu spolupracuje, vybrala za tři roky příběhy deseti klientů – dětí, mužů, žen, kteří se potýkali s pohybovým handicapem a potřebovali finanční podporu na zakoupení zdravotních pomůcek, které by jim zásadně pomohly a zlepšily kvalitu života. A co považuji za zásadní a důležité je poděkování středočeským policistům a policistkám. Za tři roky fungování projektu, i s finanční podporou Zdravotní pojišťovny MV ČR 211, vybrali mezi sebou na tyto klienty bezmála jeden milión korun. Je to úctyhodná částka, která si zaslouží obdiv i mé poděkování,“ uzavřel ředitel středočeské policie generál Václav Kučera.

Hlavními partnery projektu jsou Krajské ředitelství policie Středočeského kraje, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR 211, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a Bezpečná společnost, z.s. Všichni se po celou dobu projektu snaží pomáhat těm, kteří musí zvládat život s handicapem. Více o projektu zde.

Jdu na to