ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Ellinku

Ellinka se narodila s vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému, s nepropojením mozkových hemisfér a tudíž komplikovanou komunikací mezi nimi. To znamená, že vše, co ostatní děti se naučí automaticky, tak ona musí pracně natrénovat. Před necelým rokem byla u ní zjištěna další vrozená vada Synostóza - jde o srůst obratlů. Kvůli tomuto srůstu je její stabilita a správné držení těla značně omezeno. K hlavní diagnóze se bohužel nakupily i další anomálie, jako například strabismus, axiální hypotonie, mikrocefalie, ADHD apod.

Nyní má Ellinka 5 let je na úrovni dvouletého děvčátka nejen dovednostmi a znalostmi, ale také i vizáží. Sama se nenají, neobleče, téměř nemluví, ačkoliv s ní denně celá rodina cvičí. Jediné štěstí je, že spoustu věcí nám rozumí. Díky tomu je také veliká naděje na zlepšení situace, a proto se nevzdáváme.

Ellinka cvičí bobath koncept, logopedii, jezdí na hipoterapii a na Bio Feedback, ve školce má canisterapii, jezdí pravidelně do lázní. Je to sice hodně náročné, hlavně pro Ellinčiny sourozence, když jejich maminka se sestřičkou odjíždí vždy na tak dlouhou dobu mimo domov, ale už si zvykli. Navíc i oni se velmi radují za každý pokrok Ellinky a všichni prožívají dvojnásobnou radost z jakéhokoliv posunu dopředu, protože si celá rodina uvědomuje, že to být vůbec nemuselo.
Ellinka je navzdory všemu velice šťastná a usměvavá holčička, kterou je jednoduché si zamilovat, ale bohužel není jakýkoliv úspěch zadarmo a vše, co pro ni děláme, tak nás stojí nemalé peníze, které bohužel nejsme schopni dát sami dohromady. Nyní musíme vyřešit problém a to automobil, který potřebujeme k přepravě do lázní, na rehabilitace, do školky, kvůli častým návštěvám lékařů. Automobil je proto pro nás velice důležitý, abychom mohli Ellince zajistit veškeré rehabilitace i lékařskou péči a bez Vás bychom to nezvládli.
Za jakoukoli pomoc Vám všem moc děkuji!

Jana, maminka Ellinky
 

Fotogalerie

Jdu na to