ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Lázně pro Tomáše

VYBRÁNO
0 Kč
38 396 Kč
250 000 Kč
CHCI POMOCI

Pětatřicetiletý Tomáš se kvůli dětské mozkové obrně pohybuje pouze na elektrickém vozíku a neobejde se bez cizí pomoci. Přesto se snaží žít aktivně, vystudoval vysokou školu, našel si vlastní bydlení i zajímavou práci. Aby vše zvládnul, pravidelně cvičí, ale zdaleka nejvíc mu pomáhají rehabilitace v lázních. Jejich cena se ovšem šplhá do statisíců ročně, a proto bychom mu na ně spolu s vámi rádi přispěli.

Tomas-Z-(2).jpgTomáš má od mala nemocné ruce i nohy a potřebuje pomoct při všech běžných činnostech. „S pomocí sociálních pracovníků jsem si ale zvládl nastavit systém osobní asistence tak, abych mohl samostatně fungovat doma i v práci,“ říká. Asistenti za ním chodí třikrát denně. Ráno mu pomáhají s přesunem na vozík a s hygienou, odpoledne s domácností a večer s ukládáním do postele. Kvůli dětské mozkové obrně se pohybuje pouze na elektrickém vozíku. Nebrání mu to ale žít co nejvíc naplno. „I přes svoji diagnózu se snažím být co nejvíc aktivní, zlepšovat se ve své práci a celkově na sobě pracovat,“ dodává.

Už od střední školy se Tomáš zajímá o IT techniku a komunikace, ale také o společenské dění a mezinárodní spolupráci. Po středoškolském oboru Podnikatel se zaměřením na IT vystudoval na Metropolitní univerzitě v Praze obor Mezinárodní vztahy a Evropská studia, našel si vlastní bydlení i práci, která ho baví a naplňuje. „Po necelých sedmi letech v mezinárodní IT společnosti jsem přijal novou výzvu a začal pracovat v IT podpoře jedné globální organizace působící v oboru telekomunikací,“ říká Tomáš.

Udržovat nemocné tělo v co nejlepší kondici a posouvat se v pracovním i osobním životě stále kupředu Tomášovi pomáhají pravidelné rehabilitace. Každý den cvičí doma sám, dvakrát týdně s fyzioterapeutem. Dvakrát ročně pak jezdí na intenzivní rehabilitační pobyt do lázní. „Dává mi to možnost pokračovat ve svých aktivitách, udržet si svoje zdraví a trochu svoji hybnost i zlepšit,“ říká. Potíž je v tom, že na pobyt, který Tomášovi intenzitou a skladbou léčby nejvíc vyhovuje, nepřispívá zdravotní pojišťovna, a tak si statisícové náklady musí hradit sám. „Vzhledem k finanční náročnosti takové rehabilitace je pro mě i přes můj příjem těžké tyto pobyty financovat, proto jsem se rozhodl požádat vás o pomoc,“ vysvětluje.

„Jsem si velmi dobře vědom, že současná doba není pro mnoho z vás lehká a dlouho jsem zvažoval, zda o pomoc vůbec požádat. Vašich příspěvků si velmi vážím a slibuji, že terapiím věnuji maximální úsilí,“ vzkazuje všem dárcům Tomáš.

Děkujeme, že Tomáše s Kontem Bariéry podpoříte!

Jdu na to