ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Organizace, které pomáhají handicapovaným získají tři nové vozy. Díky Kontu Bariéry a Globusu


Nové vozy od Globusu a Konta Bariéry dostanou tři neziskové organizace pro své klienty. Zaokrouhlí tak počet darovaných vozů na 80.

Hned tři neziskové organizace získaly nové automobily pro své klienty, díky dlouhodobé spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Nové vozy pro přepravu vozíčkářů, mentálně postižených a duševně nemocných budou sloužit Ostravské organizaci vozíčkářů, spolku Náruč z Řevnic a společnosti MELA z Konárovic u Kolína. 

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní tašky za 5 korun byla jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Díky sedmnáctileté spolupráci Globus a Konto Bariéry tak bude jezdit po celé republice již 80 automobilů a usnadňovat každodenní život několika stovkám postižených.

To, že se za sedmnáct let podařilo shromáždit přes třicet milionů korun je prostě neskutečné. Společnost Globus patří k těm osvíceným, které chtějí pomáhat a já mám z této dlouhodobé spolupráce velikou radost,“ řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Veliké poděkování patří našim zákazníkům, kteří pomáhají Kontu Bariéry společně s námi,“ řekla Rita Gabrielová, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR a dodala: „Do letošního léta jsme věnovali finanční prostředky z prodeje igelitových tašek. Ty jsme s ohledem na přírodu vyřadili z prodeje a nově poplyne podpora Kontu Bariéry z prodeje ekologičtějších papírových tašek a ovosáčků.“

Nové tři vozy putují vozíčkářům a mentálně postiženým

Jako první si 10. září 2019 v hypermarketu Globus v Ostravě slavnostně převzali nový osmimístný mikrobus zástupci Ostravské organizace vozíčkářů. Tento spolek provozuje alternativní dopravu pro těžce tělesně postižené.

Další organizací, která dostala nový vůz je Náruč Řevnice, z.s. Ta poskytuje sociální služby klientům s duševním onemocněním, mentálním a kombinovaným zdravotním postižením. Jeho zástupci si automobil převezali 24. září 2019 v hypermarketu Globus ve Zličíně za účasti jednatele společnosti Globus, Jörga Hanse Bauera a ředitelky Konta Bariéry, Boženy Jirků.

Třetí vůz si 7. října 2019 v Konárovicích slavnostně převezali zástupci o.p.s. MELA poskytující denní stacionář, sociálně terapeutickou dílnu a další služby pro mentálně postižené.

Vozy pomáhají s mobilitou

Dobré zkušenosti a spokojenost s vozy od Globusu a Konta Bariéry potvrzuje Klára Pragerová, vedoucí sociální služby, Pestrá, o.p.s. „Náš služební automobil Tourneo Custom s plošinou pro vozíčkáře využíváme pro přepravu našich kolegů a klientů na vozíku na pořádané akce. Pravidelně s ním jezdíme po celé ČR za našimi klientskými rodinami a jezdí s námi i naši asistenční psi ve výchově, výcviku a psi, které právě jedeme předat. Kontu Bariéry a společnosti Globus děkujeme moc za možnost se do jejich projektu zapojit. Díky této velké pomoci se naše práce lépe organizuje i realizuje.“

na první fotografii:
nahoře zleva - za Konto Bariéry: Dana Štěrbová, členka Rady Konta Bariéry, uprostřed za Globus: Martin Válek ředitel Hypermarketu Blobus Ostrava, za Ford AMB: Petr Svoboda, ředitel pro rozvoj obchodních příležitostí
dole - zástupci Ostravské organizace vozíčkářů, spolek

na druhé fotografii:
zleva: Petr Svoboda, Business Development Director AMB Praha, Ford, Simona Petrejová, vedoucí sociální služby Náruč, Radim Goj, ředitel HM Zličín, Globus, Božena Jirků, Konto Bariéry, Zuzana Dudáková, ředitelka spolku Náruč, Jörg Hans Bauer, jednatel společnosti Globus


Fotogalerie

Jdu na to