ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Křídla pro Berušku


Bude tam vhodný terén a projedeme tam s vozíkem? Nebude tam moc velký kopec nebo schody? Tyto otázky si kladou před každým výletem i rodiče desetileté Bereniky, která je zcela odkázaná na jejich péči. Rádi by jí pořídili speciální kočárek, se kterým by cesta do přírody byla o hodně jednodušší a pro jejich dceru bezpečnější a pohodlnější. Vlastními silami to ale nezvládnou. O Berenice jsme vám napsali v dopise. Našli jste ho v poštovní schránce? Děkujeme, že jí společně s námi pomůžete.

Berenika.jpgBerenika nechodí, sama se neposadí a výčet jejích trápení je nekonečný. Trpí spastickou kvadruparézou, což je nejtěžší forma dětské mozkové obrny.  Po operaci hydrocefalu má zavedený shunt, který jí odvádí mok z mozkových komor do dutiny břišní, má atrofii mozku... Nebylo vůbec jisté, jestli bude moci někdy sama dýchat. Ale Beruška, jak jí říkají, všechny překvapila.

„I lékaři nevěřícně kroutí hlavou, přesto si dnes Beruška umí říct, že má hlad, že ji něco bolí, že se jí něco líbí, nebo nelíbí… Zlepšuje se, jen s motorikou je to horší. Je ale pořád v dobré náladě a málokdy pláče,“ říká maminka Petra. Není lehké ji zaujmout, s hračkami si nehraje, a tak se prý nejraději dívá na pohádky v televizi. „Vlastně nevíme, jestli se dívá, nebo jenom poslouchá. Nedávno nám lékaři řekli, že vidí zase o trochu lépe, ale jestli jsou to obrysy, nebo jenom stíny, to nikdo neví.“

Rozumět okolnímu světu není pro malou Bereniku jednoduché, přesto se tahle malá bojovnice na svět kolem sebe usmívá. Pomáhá jí i starší bráška Benedikt. Je nejen skvělým parťákem na lumpárny, ale také se o ní vzorně stará. Společné chvíle rodina nejraději tráví v přírodě, ale má to jeden háček - s vozíkem se v terénu daleko nedostanou.  

Berenika_hriste.jpg

Proto by rodiče rádi Berušce pořídili speciální kočárek JOSI-Wismi. Je ideální do terénu, protože se s ním snadno manipuluje, a navíc se i lehce složí do auta. Především má ale pro pohodlí Bereniky důležité odpružení, opěrku hlavy i další vychytávky pro správnou polohu. A je možné k němu pořídit i elektrický pohon pro doprovod.  „Berenika vyrostla a něco už váží, my zas stárneme a síly nám ubývají,“ dodává maminka.

Berenika bude po celý život závislá na péči rodičů a speciální kočárek by jim život velmi ulehčil. Berušce by poskytl pomyslná křídla, díky kterým by mohla poznávat okolní svět pohodlně a bezpečně. Jenže takový kočárek je velmi drahý. Zdravotní pojišťovna na něj nepřispívá a rodiče jej z vlastních prostředků nezvládnou pořídit. Proto bychom chtěli Berenice a jejím rodičům pomoci. Děkujeme, že se k nám přidáte! Pevně věříme, že Beruška s bráškou Benediktem a rodiči brzy za letním dobrodružstvím společně vyrazí.

Fotogalerie

Jdu na to