ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Lukáše

Ahoj,
jsem Lukáš, ale všichni mi říkají "Polči". Pocházím ze Zlína, kde jsem se před 25 lety narodil skvělé mamce a taťkovi. Narodil jsem se bez části ruky a nohy. Ale nikdy mi to nevadilo. Vždy jsem si snažil sám sobě dokázat, že zvládnu vše, co mí vrstevníci a kamarádi. Takže jsem se učil jezdit na kole, hrát fotbal, lozit po stromech, a později kouřit na tajňačku cigarety (před našima pst, jo?!). Hodně jsem i plaval. Vlastně tak moc, že jsem se proplaval až do paralympijské reprezentace a byl jsem druhý nejlepší plavec v Česku ve své kategorii. V 18ti letech jsem toho nechal a později se začal věnovat jinému sportu, který dnes již miluji. Cvičení - fitness, chcete-li.

Když mi bylo asi 22, tak jsem začal své pokroky v tomto sportu zveřejnovat na sociálních sítích a setkal jsem se s velkým úspěchem u lidí. Velmi mě to motivovalo makat na sobě ještě více a ještě více lidem přiblížit, jak se dá vyrovnat s takovýmto postižením, jak se dá sportovat a žít skvělý život, i když máte jen jednu ruku a jednu nohu. Začal jsem natáčet i motivační videa na youtube, což mě začalo fakt hodně bavit. Před kamerou se dnes již cítím jako doma. Poslední dobou se začínám věnovat své druhé vášni -  hudbě, konkrétně rapu. Mám v šuplíku desítky motivačních skladeb, které začínám postupně vydávat do éteru. Vždy jsem chtěl být zpěvákem, takže si plním svůj sen. Jednou vyprodám O2 arenu! :)

Na noze mám děsně cool a krásnou protézu, kterou každý chválí, ale bohužel bionickou protézu ruky mi žádná pojišťovna nezaplatí. Prý mám druhou ruku zdravou a to "mi musí stačit" (cituji slova jedné paní z pojišťovny, ne nedělám si legraci). Když se zamyslím, co bych dělal s bionickou protézou ruky, kdybych ji měl, odpověď zní VŠECHNO! Mrzí mě, že každý, kdo se narodil bez ruky, nebo o ni přišel nehodou či v důsledku nemoci, nemá možnost dostat bionickou protézu. Jednou budu velmi bojovat za to, aby tomu tak bylo! Každopádně do té doby mi můžete s mým velkým snem pomoci pouze Vy!

Děkuji vám!
 

Fotogalerie

Jdu na to