ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová ruka pro Lukáše

Děkujeme Nikol Štíbrové a jejím příznivcům na Instagramu za podporu sbírky pro Lukáše, potřebná částka se vybrala během neskutečných 16 hodin! 

Poděkování od Lukášových rodičů:  Pro celou naší rodinu je to opravdu splnění snu klučiny, který to nikdy v životě nebude mít jednoduché. Ale teď poznal, co je to empatie lidí, poznal, kolik lásky je v lidech, o kterých v životě ani neslyšel a kteří se rozhodli mu pomoct se splněním jeho snu. Moc děkujeme.

Jmenuji se Lukáš, je mi 15 a narodil jsem se  s nevyvinutou levou rukou, nemám zápěstí, ani dlaň s prsty. 

Od pěti let jsem se závodně věnoval bikrosu (individuální sport, při němž závodí skupina jezdců mezi sebou na speciálně upravených tratích, zhruba 400 metrů dlouhých s řadou skoků). Zpočátku jsem jezdil bez protézy, následně mi rodiče zařídili protézu na držení řídítek. Během let jsem v bikrosu získal mnoho skvělých umístění jak v moravské lize, tak i v republikových šampionátech. Největšího úspěchu jsem dosáhl na Mistrovství republiky v roce 2011, kde jsem obsadil 5. místo.S přibývající náročností tohoto sportu, co se týká skákání, nebylo již pro mne bezpečné, abych se mu nadále věnoval. Přesto stále rád jezdím na kole, během týdne do školy a o víkendu s rodiči na cyklovýlety.

Zkoušel jsem hrát fotbal, ale zjistil, že jsem spíše individualista. Proto jsem se přihlásil do atletiky, kam jsem docházel dva roky. V současné době se věnuji běžným klukovským hrám - koloběžka, brusle, skateboard, plavání. V zimě lyžuji, jezdím bez hůlek, letos jsem se naučil na snowboardu, umím bruslit, zkoušel jsem i běžkovat. Svoji školu reprezentuji ve florbale, rád chodím na ryby a hraji počítačové hry. Baví mne hodně věcí.

Od září 2019 nastupuji do 9. třídy, mám již vybranou střední školu, chci být počítačovým programátorem. Vybral jsem si školu, která bude můj hendikep respektovat, ale přece jenom - bude to jiná škola, kde mne nikdo nezná, ze začátku mně budou všichni okukovat a já chci především nevyčnívat. Do stávající školy chodím od 1. třídy, se spoustou spolužáků se znám již od MŠ.

Dospívám a tak je pro mě hodně důležité, aby mě lidé brali jako každého jiného. Nechci být závislý při běžných úkonech na ostatních, chci se svým vrstevníkům vyrovnat. Proto bych chtěl bionickou protézu, což je ovšem nesmírně nákladná pomůcka. Děkuji moc za jakýkoli příspěvek, věřím že s vaší pomocí to dokážu!

Lukáš


Fotogalerie

Jdu na to