ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Za volant i s handicapem


Lidé s handicapem mohou žádat o finanční příspěvek na absolvování autoškoly. Grantový program ŠKODA Neřídit, který vyhlašuje Konto Bariéry ve spolupráci se ŠKODA AUTO, otevírá tělesně postiženým cestu k řidičskému oprávnění a tím i k větší samostatnosti. Automobilka do něj ročně věnuje čtvrt milionu korun. Žadatelé se mohou obracet na Konto Bariéry.

skoda_neridit_jan-(1).JPEG
Jakub si v autoškole splnil sen - osamostatnit se. 

Grantový program ŠKODA Neřídit je určený tělesně postiženým s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří dosud nejsou držiteli řidičského oprávnění a jejichž handicap umožňuje řídit osobní automobil. Nadace jim na absolvování autoškoly poskytne finanční příspěvek až do výše 15 tisíc korun.
 
Spolupráce nadace a automobilky trvá od roku 2018. Jen loni díky ní získalo příspěvek na autoškolu devět lidí s handicapem. Mezi nimi i sedmadvacetiletý Jakub, který je kvůli dětské mozkové obrně upoutaný na elektrický vozík a nehýbe jednou rukou. „Dlouho jsem přemýšlel, jak nebýt tak závislý na druhých, když se autobusem nikam moc nedostanu a vlak musím hlásit dva dny dopředu. Pak mě napadlo zkusit si udělat autoškolu,“ říká Jakub, který žije s rodiči na vesnici. Počáteční nervozitu, zda řízení zvládne, rychle vystřídala radost. „Každý den jsme jezdili a bylo to super. Zvládnout zatáčení mi ulehčovala tzv. kulička na volant,“ vzpomíná na absolvování autoškoly.
 
Grantový program ŠKODA Neřídit je pro handicapované otevřený i letos. Informace o tom, jak o podporu požádat, jsou k dispozici na webových stránkách Konta Bariéry zde

SKO_Skoda_neridit_banner_1300_500.jpg

Fotogalerie

Jdu na to