ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Tenisový vozík pro Lenku

lenka-v-satech.jpgLenka (60) si život bez sportu a především tenisu nedokáže představit. Nic na tom nezměnila ani zákeřná nemoc. 
 
V roce 2013 jí diagnostikovali zhoubný nádor v levé části pánve. Podstoupila operaci a po ní se postavila se zpátky na nohy. Rehabilitovala, cvičila a dokázala se vrátit do školy za katedru i mezi „minitenisty“. Léta se totiž věnuje jako tenisová trenérka dětem.
 
Bohužel tři roky nato musela podstoupit další operaci, ozařování a rehabilitaci. Na tenis chodila už jen udílet rady a sledovat úspěchy dětí jako divák. Vše vyvrcholilo letošní operací, kdy doktoři museli Lence odstranit celou levou půlku pánve a tudíž i končetinu. 
„Kdo hraje tenis ví, že nejtěžší je uhrát poslední míček a já věřím, že to dokážu,“ nevzdává se Lenka a děkuje všem dárcům.
Tenis Lenku naučil bojovat. Má kolem sebe partu skvělých přátel, kteří ji přivedli mezi vozíčkáře. V Prostějově poprvé sedla na vozík a nedávno zkusila i hrát. Aby se ale mohla tenisu na vozíku věnovat, potřebuji pořídit tenisový vozík. 
 
Jdu na to