ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help 2024: Rozběhněte to pro Kačenku a Šimona


Běhání, které pomáhá, to je projekt Run and Help Konta Bariéry. Letos se tisíce dětí i dospělých po celé České republice rozběhnou pro Kačenku a Šimona, kteří potřebují sportovní protézy. Podpořit dobrovolným startovným ale lze i nemocného spolužáka, nebo kolegu. Rozběhněte to také s Kontem Bariéry! Sportovat můžete kdekoliv a kdykoliv až do konce června. Stačí se registrovat. Patronem jubilejního 10. ročníku Run and Help je kajakář Vavřinec Hradilek.

Start-RaH_Konto-Bariery-a-Vavrinec-Hradilek_web-(1).jpg
Jdeme příkladem! Takhle jsme v nadaci odstartovali Run and Help s Vavřincem Hradilkem. (Foto: Milan Jaroš)

Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a není jim lhostejný osud druhých. Každoročně se do něj zapojují tisíce nadšenců, zejména žáků základních a středních škol, zaměstnanci firem a úřadů, ale i party jednotlivců, kteří společně sportují a zároveň dobrovolným startovným přispívají lidem s handicapem. „Run and Help je oslavou pohybu. Kdo může, běží a zároveň pomáhá někomu jinému, kdo v životě bohužel tolik štěstí neměl, aby se i on mohl rozběhnout. V řadě škol, firem i měst už má charitativní běhání s Kontem Bariéry letitou tradici a já bych si přála, aby se k nám letos přidali i další, kteří o našem projektu teď čtou třeba poprvé,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 | Konta Bariéry Jolana Voldánová.

Kačence chybí ruka, Šimonovi noha

Výhodou projektu Run and Help je, že si ho každý účastník může upravit na míru: vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i člověka, kterému dobrovolným startovným pomůže. Nadace je garantem sbírky a správného využití vybraných peněz. Zároveň také představuje vlastní příběh pro ty, kteří svého příjemce nemají. Letos chce výtěžek charitativních běhů věnovat na nákup sportovních protéz pro desetiletou Kačenku a šestnáctiletého Šimona, kteří se musejí v životě obejít bez končetiny.
 
Kačenka je čiperné děvče, kterému z jejího elánu nijak neubírá fakt, že se narodila bez části levé ruky. Sportovní aktivity patří k jejím nejoblíbenějším, šest let chodila do Sokola, kterého nedávno vyměnila za ježdění na koni. Se sportovní protézou by chtěla dělat stojky a jezdit na kole. Šimon si zatím sportování moc neužil, o to víc se ale těší, až s ním začne. Už jako malý kluk si vážně poranil pravou nohu a letos mu ji lékaři amputovali. S protézou se chce poprvé pořádně rozběhnout.

RaH_Kacenka_web.jpgSimon_s_maminkou_web.jpg
 
Jubilejní 10. ročník Run and Help probíhá od dubna do června 2024 napříč Českem. Na pomoc lidem s handicapem při něm tentokrát s Kontem Bariéry vyběhne i český vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. „Běhání je pro mě radost, a když při něm navíc můžu někomu pomoct, platí to dvojnásob. Těším se, že spolu s Kontem Bariéry k pohybu i pomoci těm, kteří to potřebují, společně motivujeme co nejvíc dětí i dospělých, protože sport i charita prostě patří do života,“ říká Vavřinec Hradilek.
 
zastita-rah-2024_page-0001-(1).jpg
Záštitu Run and Help udělila náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija a do charitativního běhání se opakovaně zapojí také zaměstnanci Magistrátu hlavního města Praha.
 
Zatím poslední ročník Run and Help v roce 2023 vynesl pro lidi s handicapem přes 800 tisíc korun a pomohl mimo jiné hned několika mladým s lidem s pořízením sportovní protézy ruky.


Jdu na to