ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektropohon pro Tomáše

Vozíčkář Tomáš Mošnička je naším reprezentantem v paracyklistice a této disciplíně „obětuje“ téměř veškerý volný čas. Je několikanásobným mistrem Českého poháru v handbike i horských kolech a první handbiker, který dokázal vyhrát ČP na silnici a horských kolech během jedné sezóny. Na závody si přivydělává jako zámečník.

tm-v-praci.jpg

Když je pevná vůle, jde téměř vše - i pracovat jako zámečník na vozíku

Připouští, že příprava na takové výkony je časově velmi náročná – a protože chce dělat vše, co dělá, jak nejlépe to jde, vzdal se ostatních sportů. Mnozí fanoušci jej přitom znají jako paraboxera a vítěze mezinárodního závodu před vyprodanou Lucernou.

Po přídavném elektrickém pohonu k mechanickému vozíku pokukuje podle svých slov již dlouho, bohužel ale na něj ve svém rozpočtu nemá místo.

„Tato pomůcka je super pro mě jako cyklistu mezi jednotlivými závody, kdy musím po závodišti absolvovat spoustu přesunů. Přesuny na mechanickém vozíku zatěžují ruce, a prodlužují tak dobu regenerace na další závod,“ vysvětluje, proč prosí o příspěvek. Navíc žije na vesnici, kde je vše dál a hůře dostupné než ve městě. Elektropohon by mu otevřel nové možnosti. Ostatně tak jako on sám otevírá obzory dalším handicapovaným na webu zijuskandicapem.cz.
 

tm-kb.jpg

Tomáš závodil i před úrazem, který ho upoutal před šestadvaceti lety na vozík. Nyní je reprezentantem v paracyklistice

Tomáš Mošnička již získal první příspěvek 54 400 korun od účastníků turnaje Tomas Golf Cup, jehož výtěžek je již tradičně určen handicapovanému „Tomášovi“ z řad klientů Konta Bariéry. Letos se konal již patnáctý ročník.

 

Děkujeme i dalším, kteří se rozhodnou přispět nezdolnému Tomášovi, jež se i v 54 letech dokáže udržet ve vrcholovém sportu, na vysněný elektropohon.

Jdu na to