ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Štěpánka

Umění pomáhá. Obraz "Jak na nebi, tak na zemi" se vydražil za 90 tisíc. K tomu aukční síň věnovala Konto Bariéry provizi z aukce ve výši 40 tisíc korun. Celkový výtěžek 130 tísíc pomůže právě rodině Štěpánka, který trpí autismem. Moc děkujeme umělci J.S., že své dílo do aukce věnoval, aukční síní Obrazy v aukci za uspořádání charitativní dražby i kupci, kterému toto nevšední dílo bude dělat radost. 

is3_59632-j-s_jak-na-nebi-tak-na-zemi-daec-2.jpg

Štěpánek (12) je milý, ale introvertní chlapeček, který si k sobě jen tak někoho nepustí. Jako autista se totiž necítí dobře v neznámém prostředí a vůči cizím lidem je velmi nedůvěřivý. Jeho maminka se stará o něj a jeho sestřičku úplně sama. I ona má navíc vážné zdravotní problémy.

„Štěpánkovo postižení je nevyléčitelné a bude ho bohužel doprovázet celým životem,“ říká maminka.

Život se rodině ještě více zkomplikoval před rokem. Tehdy do automobilu, na kterém byli doslova závislí, naboural bagr. Auto srážku s bagrem nepřežilo. Štěpánek se ale každý den musí dopravovat do školy, navštěvuje také zájmové kroužky a speciální terapie pro děti s autismem. Všechny tyto aktivy Štěpánka baví, rozvíjí a hlavně mu pomáhají.
  

stepanek-(3).jpgBez auta ale musí řadu z nich vynechat, protože se na ně jednoduše nedostane. Někdy Štěpánka vozí autem babička. Když je v práci nebo zrovna nemůže, musí Štěpánek s maminkou absolvovat cestu autobusem. Pro autistu je ale přesun hromadnou dopravou noční můra. Velká skupina lidí v cizím prostředí navíc v kombinaci s hlukem se neblaze podepisuje na Štěpánkově psychice. 

Rodina proto naléhavě potřebuje nové auto. Bohužel pro matku samoživitelku představuje i ojetý automobil příliš vysoký výdaj.

Úřad práce navíc Štěpánkovi zamítnul příspěvek, přestože havárii jeho maminka nezavinila. Autismus totiž úřady nepovažují za "dostatečné" postižení. Lidé s tímto handicapem tak často na příspěvek nedosáhnout.  Proto se Štěpánkova rodina obrací na dárce Konta Bariéry s žádostí o finanční pomoc. 
„Mockrát Vám za sebe a svého syna Štěpána děkuji," vzkazuje maminka.

Fotogalerie

Jdu na to