ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pohon pro Pavla

Pavla od narození omezuje nevyvinuté svalstvo a malá hybnost všech kloubů, kvůli kterým je upoutaný na vozíček. Přesto pracuje, má spoustu zájmů a přátel. Aby mohl být ještě o trochu samostatnější, přál by si elektrický pohon k vozíku.

pavel_0.jpgJedenatřicetiletý Pavel vystudoval obchodní školu a v Praze pracuje v bezpečnostní firmě. Bydlí v bytě se sestrou, která mu pomáhá - třeba podat věci, na které nedosáhne, nebo přinést talíř s horkým jídlem. Jinak se Pavel ale vše snaží zvládnout sám, i když se od narození potýká s tělesným postižením. 
„Trpím vrozenou vadou – arthrogryphosis multiplex congenita, což v překladu znamená nevyvinuté svalstvo a omezená hybnost všech kloubů,“ popisuje Pavel.Pavla baví počítače a také sport. Nejvíc žije hokejem, pravidelně vyráží na zápasy. "Dřív jsem sám hrál florbal vozíčkářů, ze zdravotních důvodů jsem toho ale musel nechat," říká. Teď jsou jeho velkým koníčkem také letadla. Za sebou má návštěvu leteckého simulátoru, byl "pilotem na zkoušku" a jednou by si rád ušetřil na vlastní model letadla na dálkové ovládání.  

pavel.jpgJenže teď má před sebou důležitější výdaj. Rád by byl soběstačnější také venku, třeba i vyrazil s kamarády na výlet. S handicapovanýma rukama ale delší nebo náročnější trasy nezvládne. "Rád bych vyjel třeba na Vyšehrad, nebo vyrazil do zoologické zahrady. Teď jsou pro mě tyto cesty nemyslitelné, rukama je neuručkuji," říká.

Řešením je přídavný elektrický pohon k vozíku. „Rád bych zakoupil pohon od firmy Hurt. Kolečko mi pomůže při horších cestách, které vlastníma rukama nezvládnu,“ vysvětluje Pavel. Cena pomůcky je ovšem 80 tisíc korun a zdravotní pojišťovna ani Úřad práce na ni Pavlovi nepřispěje. Proto se s žádostí o pomoc obrátil na Konto Bariéry. „Budu velmi rád, když přispějete i menší částkou, za kterou Vám předem velmi děkuji,“ obrací se Pavel na všechny dárce.

Děkujeme, že s námi Pavlovi pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to