ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Neurorehabilitace pro Davida

Čtrnáctiletý David bojuje s následky tragické dopravní nehody, při které utrpěl těžký úraz hlavy a skončil v kómatu. Po probuzení se ani nepohnul, vše se musel učit znovu. A vyhráno nemá ani po pěti letech. Pomozme mu.

IMG_1440.jpg

Byl konec školního roku a David už se nemohl dočkat letních prázdnin. Když dostal ve škole vysvědčení, vyrazil se s ním na kole pochlubit rodičům. Jenže nedojel. Cestou ho srazila dodávka a on skončil v nemocnici v kómatu.
Lékaři nedávali Davidovi, který měl těžce poraněnou hlavu, velkou naději. On si ale svůj život vybojoval.
„Po probuzení nepohnul ani prstem, ani pusou, prostě vůbec ničím. Musel se naučit znovu dýchat, polykat, mluvit a taky používat ruce a nohy,“ vzpomíná na těžké chvíle Davidova maminka..
v-nemocnici-(1).jpg


Od nehody uplynulo pět let a David je zpátky mezi spolužáky. Do školy však jezdí na vozíku a místo fotbalu, který dřív hrál, trénuje ve volném čase ruce pro znovu navrácení jemné motoriky. Díky usilovnému cvičení se také dokáže postavit nebo posadit, a i když se zatím ani v jedné z poloh sám neudrží, je to pro něj veliký pokrok. „Vše se podařilo především díky Davídkově silné vůli, ale i díky cíleným a intenzivním neurorehabilitačním programům,“ říká chlapcova maminka. Tyto programy jsou ovšem velmi nákladné, rodinu vyjdou i na více než 200 tisíc korun za rok, a zdravotní pojišťovny je plně neproplácí. Proto se s žádostí o pomoc Davidova maminka obrátila na Konto Bariéry. 

David má velký smysl pro humor a dobré srdce, vždycky se zastával slabších a dělá to i na vozíčku. Teď ale potřebuje pomoci sám. Společně s maminkou a sestrou prosí o příspěvek na nákladné neurorehabilitace, kterého ho krok po kroku posouvají k samostatnosti a plnohodnotnému životu. 

Děkujeme, že s námi Davidovi pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to