ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sluchadla pro Kubíka

Kubík je šikovný a velmi  vnímavý kluk a právě slaví své první narozeniny. Zatím ale bohužel neslyšel hlas maminky a tatínka a okolní svět vnímá pouze svýma velkýma hnědýma očima. Od narození bojuje se středně těžkou vadou sluchu, aby se naučil mluvit, nutně teď potřebuje sluchadla. 

91169383-44DB-4284-9E6B-8BEBF226C929.JPG

 
Kubík bude mít sluchadla!
Pouhý den stačil na to, abyste se Kubíkovi složili na skvělý narozeninový dárek - sluchadla, díky kterým poprvé uslyší hlas mámy s tátou! Kubíkovi rodiče vám za to posílají velké poděkování a také fotografie z oslavy Kubíkových narozenin: 
"Mockrát všem děkujeme za pomoc, kterou jste nám v těchto náročných chvílích poskytli. Kubík před pár dny oslavil své první narozeniny a my jsme strašně rádi, že mu budeme moci předat jeden z nejcennějších darů a tím je sluch. Vážíme si ne jen vašeho daru, ale i rychlosti jakou byla částka vybrána. Ani jedno není pro nás samozřejmostí. Děkuje Lukáš, Markéta a hlavně Kubík"
Kubik-2.jpgKubik.jpg

 

Přečtěte si celý Kubíkův příběh: 

Když Kubíkova maminka opouštěla porodnici, všimla si v propouštěcí zprávě, že jsou objednaní i k foniatrovi. Zaskočilo ji to, ale lékaři ji uklidnili, že i když první test měření otoakustických emisí nedopadl dobře, může se například jednat jen o zbytek plodové vody v uších. „Nechtěli jsme si přiznat, že by Kubík neslyšel, hledali jsme jakýkoliv náznak, jakoukoliv jeho reakci na zvukový podnět,“ vzpomínají Lukáš a Markéta. Podstoupili další testy otoakustických emisí, tympanometrii, která může odhalit patologický výpotek ve středouší, či speciální vyšetření BERA, ale vždy se stejným výsledkem. Pár vteřin naděje zažil tatínek, když hlasitá řehtačka probudila Kubíka, který spal v jeho náručí, záhy si ale uvědomil,  že on sám se toho zvuku lekl a tím svého syna probudil… 


IMG_9843.jpgRodiče si kladli spoustu otázek, jak se s Kubíkovým handicapem vyrovnat,  jak mu pomoci. Už věděli, že syn nereaguje na hlasité zvuky, že neslyší jejich hlasy. Rozhodli se neztrácet  čas a po poradě s odborníky začali využívat více gesta, na Jakuba mluví jen, když je vidí, učí se znakovou řeč.  Používají zatím pár základních znaků jako máma, táta, ahoj…  A Kubík? Ten je moc šikovný a statečně se svým handicapem bojuje. „Pochopí, že si chceme hrát, že děláme srandu nebo že něco myslíme vážně. I my už umíme  z jeho očí poznat, co chce.“

Kubík  právě začíná objevovat svět.  Když se mu něco líbí, spokojeně si brouká, když si chce vynutit pozornost, brumlá „jak malý dinosaurus“ , alespoň tak to popisuje tatínek. Toho každý den, když se vrací z práce, dostanou do kolen Kubíkovy rozzářené oči, kterýma ho vítá.  Aby chlapec mohl více poznávat svět, rozeznávat  zvuky okolí, hlas rodičů, rozvíjet vlastní řeč a nezaostat ve vývoji, potřebuje teď sluchadla. Foniatr jim doporučil sluchadla Phonak Sky M50-PR, na kterých se dá nastavit více frekvencí a  jsou dokonale přizpůsobeny dětskému uchu.  Patří ale také k těm dražším, stojí 46 400 korun a zdravotní pojišťovna  nehradí celou částku, rodiče tak musejí doplatit  26 400 korun. To je pro mladou rodinu hodně peněz. Maminka je na mateřské, splácejí hypotéku, bojují se zvyšujícími se cenami…  Proto bychom jim rádi pomohli a na sluchadla Jakubovi přispěli. Lukáš a Markéta mu právě chystají oslavu jeho prvních narozenin. To by byl přece skvělý narozeninový dárek! Jen se sluchadly bude moci říci svá první slůvka.

Za jakýkoliv příspěvek moc děkujeme.


Fotogalerie

Jdu na to