ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Matyáška

maty2.jpgKdyž se Matyášek narodil, vypadal jako naprosto zdravé miminko. Teprve v třech měsících se ukázalo, že  má dětskou mozkovou obrnu, vrozenou vývojovou vadu mozku, redukci bílé hmoty. To vše se negativně projevuje do jeho motoriky. 
 
Dnes je Matyáškovi osm let a nedokáže ovládat své svaly. Leží, nemluví, s oporou sedí pouze ve speciální židli nebo kočárku a je plně závislý na péči své rodiny. Přesto navštěvuje 1. třídu speciální základní školy, kam chodí moc rád.

Jeho tělesné a mentální postižení je vážné, přesto si dokáže užívat život a dění kolem sebe. Rodina, maminka, tatínek a starší sestřička Nikolka, s Matym ve speciálním cyklovozíku jezdí na kolech a na bruslích. Na horách lyžuje s tatínkem na monoski. Mimo to jezdí do lázní a léčeben, kde má speciální rehabilitace, které mu pomáhají.
"Snažíme se žít běžný život. Matymu se to moc líbí, má rád akci, ruch kolem sebe," říká maminka.
Aby se mohl Maty účastnit všech těchto aktivit, potřebuje jeho rodina nové a především větší auto se speciální úpravou na převoz vozíčkáře. Každodenní nakládání speciálního kočáru, později vozíčku, je velmi náročné.. Větší auto s nájezdovou rampou by rodině usnadnilo převoz do školy a k doktorům. 
Jdu na to