ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nová noha pro Jendu

1 520 012 korun od 6540 dárců během pěti dnů. To je úžasná bilance výzvy Nikol Štíbrové na Instagramu. Díky Nikol a jejím příznivcům bude mít Jenda novou bionickou nohu. Moc děkujeme!!! 
 


Jmenuji se Jenda a je mi 15 let. Donedávna jsem žil život jako každý jiný kluk v mém věku. Loni v dubnu jsem se vrátil z posilovny a začala mě bolet pravá noha. V tu chvíli jsem netušil, co všechno mám před sebou a jak se mi obrátí dosavadní život naruby. 

Bolesti postupem času sílily, absolvoval jsem četná vyšetření a přišla rána, kterou jsme nikdo nečekali. Osteosarkom. Zhoubný, velmi agresívní nádor kostí.

Léčbu jsem zahájil v létě 2019 na dětské onkologii v Praze ve FN Motol. Chemoterapie jsem snášel špatně, zhubl jsem 26 kilo. V listopadu 2019 jsem podstoupil operaci, kdy mi byl velký kus holenní kosti a celý kolenní kloub  nahrazen implantáty. Chemoterapie pokračovaly a já začal rehabilitovat a učit se chodit.

V dubnu 2020 mi dokapala poslední chemoterapie a já se strašně těšil, jak zase začnu žít. Jak odhodím berle a půjdu po svých, do lesa, do přírody, prostě kamkoliv. A také jsem se moc těšil, jak se svezu na své elektro-koloběžce, kterou jsem dostal od Zlaté rybky. O tom jsem opravdu dlouho snil.

Uplynul asi měsíc, měl jsem nastoupit na rehabilitační kliniku. Přes víkend mi však na operované noze vyrostla nová boule, nové nádory mi rostly doslova  před očima.

Za pár týdnů se, bohužel, potvrdila recidiva onemocnění. A lékaři nám řekli, že jedinou možností, jak mi zachránit život, je amputace. Amputace v půli stehna. A následně nová série chemoterapií asi na 9 měsíců.

V současné době mám měsíc po amputaci a obrovskou chuť do života. Opět rehabilituji a mám za sebou první novou chemoterapii. 

A zde se dostávám k velké prosbě o pomoc. Abych zase mohl žít plnohodnotným životem, moc by mi pomohla tzv. bionická noha. Mohl bych zahodit berle a chodit jako dřív, umožnila by mi dokonce věnovat se i některým sportům. A také věřím, že bych se mohl svézt i na svojí vytoužené koloběžce, která mi tu celou dobu stojí jako obrovská motivace u postele. 

Tato noha  je však velmi drahá. Její cena začíná na cca milionu korun. Byl bych moc vděčný a šťastný, kdyby  se podařilo na takovou „terminátorskou“ nohu ve sbírce vybrat. Věřím, že se to podaří a já zase ucítím vítr ve vlasech.


Fotogalerie

Jdu na to