ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Patrička Z.

Patrikovi je jedenáct let, narodil se předčasně s velmi vzácným onemocněním, Costello syndromem. Tento syndrom, který poprvé popsal Dr. Jack Costello v roce 1977, je charakterizován neprospíváním, špatným příjmem potravy, nízkým vzrůstem, opožděním psychomotorického vývoje, nadměrně volnou kůží, srdečními abnormalitami a zvýšeným rizikem vzniku nádorů. 

20200507_081245-(1)-(2).jpg

Mimo to se Patriček potýká s řadou jiných zdravotních komplikací, kvůli kterým je nucen navštěvovat mnoho specialistů. Když mu byly dva roky, prodělal rakovinu močového měchýře. Onkologická léčba na jeho onemocnění nestačila, a tak mu museli lékaři močový měchýř odebrat. Mimo jiné prodělal řadu ortopedických operací a další ho v blízké době čekají. Od narození zápasí i se srdeční vadou, kvůli které byl nucen absolvovat plastickou operaci chlopně.  
,,Jsem samoživitelka a rehabilitace jsou pro mě velmi nákladné,'' říká smutně Patrikova maminka.

Patriček je veliký bojovník, přes všechny útrapy, se kterými se potýká má stále úsměv na tváři. Žije sám s maminkou. Výdaje za lékaře a ozdravné procedury jsou pro ni velmi náročné. Patričkovi by pomohly rehabilitace a pobyt v lázních, proto by byl moc rád za jakýkoli finanční příspěvek.


Fotogalerie

Jdu na to