ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Bezbariérové bydlení pro Richarda

Richard miluje auta a rybaření. Vyučil se automechanikem, měl svoji vlastní dílnu, vážný vztah, psa a plánoval rodinu. O tento život přišel doslova ve vteřině – kvůli nenávisti neznámého člověka, který na něj bezdůvodně zaútočil.  

Když se život obrátí vzhůru nohama

Člověka, který ho napadl zezadu tak, že si Richard při pádu zlomil dva obratle a zůstal ochrnutý od krku dolů, policie nikdy nedopadla. Richardovi se rozplynuly sny, přítelkyně ho opustila a on sám zůstal v ústavu sociální péče v Hrabyni.

"V Hrabyni jsem začal nový život. S Natálkou jsme neskutečně šťastní." Pohybuje se pouze na elektrickém vozíku a sám si neudělá nic. Nenají se, nenapije, nepodá si nic bez pomoci. Dobrá není ani jeho sociální situace. Jediným jeho příjmem je invalidní důchod, který je velmi nízký.
 
Právě v Hrabyni ale Richard potkal svou současnou partnerku a rád by se k ní přestěhoval. Dům, ve kterém bydlí je ale zcela nevhodný pro zdravotně handicapovaného člověka. Je příliš malý a Richard se svými dvěma metry se do něj sotva vejde. Potřebuje speciální koupelnu a ložnici. Rozšíření mobilního domku z železné konstrukce je ale velmi nákladné a zcela nad rámec Richardových finančních možností.
 

Fotogalerie

Jdu na to