ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Ondru

Devítiletý Ondra má skvělého parťáka. Jeho chlupatý kamarád Sid mu je i nepostradatelným pomocníkem. Chlapec trpí následky dětské mozkové obrny, sám se neposadí, neleze, je závislý na celodenní péči. A Sid stojí vždy při něm. Na výlety do přírody by rodiče svému synovi rádi pořídili speciální vozík. Potřebují ale pomoci s jeho zaplacením. 

NL_8_9_ondra_uvod-(1).jpg
Ondra se svým čtyřnohým parťákem Sidem. (Foto: Katka Hejretová)

Ondra přišel na svět císařským řezem v 26. týdnu těhotenství a po porodu ho museli oživovat. O svůj život statečně bojoval tři měsíce, teprve pak si ho rodiče mohli odvézt domů. Dnes Ondru trápí následky dětské mozkové obrny, ohrožují ho epileptické záchvaty, má atrofii zrakových nervů. Přesto se s nemocí pere statečně. Naučil se přetočit na břicho, umí říkat máma, táta, děda i bába, svým  „lala“ si řekne o oblíbenou písničku. Pomalými krůčky jde dopředu a všichni jsou na něj moc pyšní.
„Když ho něco zaujme, s úsměvem se na mě obrátí se slovy: Máma, koukej,“ popisuje Ondrova maminka.Pohodový a veselý kluk je velmi vnímavý, zajímá se o veškeré dění kolem.  Maminku, která o něj pečuje, dokáže každý den rozesmát. „Je to moje sluníčko, sebemenší pokrok nám vždy udělá velkou radost, teď například, když ho něco zaujme, s úsměvem se na mě obrátí se slovy: „Máma, koukej.“ Každý den dojíždí na dopoledne do speciální školy, kde ho moc baví procházky a s velkým zaujetím poslouchá paní učitelku, když hraje na klavír. Pravidelně jezdí na kontroly ke specialistům, na logopedii, do lázní i na hiporehabilitační pobyty, které mu velmi prospívají.

ondra_s_maminkou.jpgMaminka má při své každodenní péči o Ondru také dva skvělé pomocníky - mladšího brášku Pavlíka a psího kamaráda Síďu. Pavlík na svého staršího sourozence nedá dopustit, umí ho sám nakrmit, když ho delší dobu nevidí, moc se mu stýská.  A Síďa?  Ten je po celý den v pohotovosti. Když má maminka Ondru v náručí, podá spadlé klíče, otevře dveře, odnáší plínky, dokonce umí i sundat ponožky… 

Rodina bydlí na venkově a Ondra má moc rád vycházky do přírody. Jenže do lesa se musí přes pole, a to s běžným vozíkem nejde. Proto se mu rodiče rozhodli pořídit multifunkční zdravotní vozík, se kterým by bez obav mohli po celý rok vyrážet do okolí.  Je lehký, bezpečný, snadno se ovládá a Ondrovi by vydržel až do dospělosti. Dokonce může sloužit i jako vozík za kolo. To by bylo! Ondra by měl spoustu zážitků z dlouhých výletů a máma, táta i bráška Pavlík by jen „koukali“.  

foto-xRover.jpg
Pořízení takového vozíku je však finančně velmi nákladné a rodičům stále chybí 43 tisíc korun na jeho koupi. Pojďme společně Ondrovi na terénní vozík přispět. Jen tak bude moci tenhle vždy dobře naladěný kluk objevovat okolní svět a zažívat nová dobrodružství.


Za jakýkoliv příspěvek Vám moc děkujeme!


Fotogalerie

Jdu na to