ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nové auto pro Dušana

Dušan v příštím roce oslaví čtyřicáté narozeniny.  Když mu bylo patnáct let, utrpěl úraz páteře, a od té doby je upoután na invalidní vozík. Ze začátku to pro něj vůbec nebylo jednoduché. Se svým stavem se těžce smiřoval. Nakonec se ale s novou situací vyrovnal, a to hlavně díky sportu.

Po zotavení se Dušan začal aktivně zapojovat do různých sportovních odvětví. Hrál basketbal na vozíku za SK Hobit nebo se účastnil závodů na handbike, speciálně upraveném kole pro vozíčkáře. Založil dokonce sdružení vozíčkářů Handbike ČR, jehož členové se jízdě na handbike věnují opravdu intenzivně.

ja3.jpg


Když bylo Dušanovi třiadvacet,  žena mu porodila dvojčata Annu a Tomáše. V té době odložil sport na druhou kolej a věnoval se hlavně rodině. Když ale děti odrostly, cyklistika si ho znovu přitáhla. Od roku 2015 pořádá Dušan Slovácký okruh, závody pro vozíčkáře a cyklisty. Mimo to založil i MTB Maraton v Buchlovicích, který se letos bude konat už potřetí. Kromě toho, že Dušan jezdí na handbike, si velmi rád zahraje stolní tenis. Nezapomíná ani na svou rodinu, se kterou s potěšením tráví čas.

Dušanovi se naneštěstí rozbilo jeho staré auto a potřeboval by přispět na pořízení nového. Potřebuje ho na dojíždění k lékaři i na nákupy, chtěl by také brát svou rodinu na výlety. Za jakýkoli příspěvek bude velmi rád.


Fotogalerie

Jdu na to