ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Jarka

jarek2.jpgJarek (53) do svých 27 let prožíval aktivní a šťastný život. Se svými dvěma dcerami a manželkou jezdil na hory, k moři a věnoval se pejskům. Pracoval ve stavebnictví a svoji práci miloval. 
 
Z ničeho nic si všimnul jemného třesu rukou, kterému nepřikládal důležitost. Následovalo několik zdravotních příhod, pobyt v nemocnici, vyšetření. Diagnóza zněla roztroušená skleróza. 
 
Byl malátný, podlamovaly se mu nohy, chodil jsem jako po vodě, neudržel hrnek s čajem. Vše, co se mohlo změnit, se změnilo v neuvěřitelně krátký okamžik. Přišel o rodinu i o práci.

Jeho stav se párkrát zlepšil, byť jej lékaři nazvali stavem přechodným, na který se nešlo spoléhat. Našel si novou práci, která ho těšila. Zákeřná nemoc na sebe ale nedala dlouho čekat. Opět tu a tam upustil hrnek nebo se prostě netrefil do dveří. Skončil upoután na lůžko ostravské fakultní nemocnice. 
 
Po mnoha vyšetřeních mu lékaři sdělili diagnózu, roztroušená skleróza mozkomíšní, v pokročilém stádiu. Lékaři dělali, co bylo v jejich silách a Jarek se snažil nemoc porazit. Z nemocnice odcházel o berlích.

Nyní je upoután na invalidní vozík a je odkázán na pomoc druhých. Potřebuje finanční prostředky na automobil speciálně upravený pro jeho potřeby. 

Fotogalerie

Jdu na to