ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozíček pro Andělku

Andělka se narodila předčasně, při porodu došlo k dušení, tzv. porodní asfyxii, a ona pak sedm měsíců bojovala o život. Dnes je jí šest let a statečně se pere se všemi následky. Při chůzi, i na velmi krátkou vzdálenost, je nejistá, někdo ji vždy musí držet za ruku. Moc by teď potřebovala speciální vozík, jen tak by se mohla s rodiči a mladšími sourozenci podívat do zoologické zahrady.

Andelka_web-(1).jpg

Blesková sbírka pro Andělku
Stačil jediný den, aby se sbírka pro Andělku naplnila! „Moc a moc děkujeme všem dárcům! Netušila jsem, že se tak vysoká částka vybere tak rychle. Mám z toho husí kůži a slzy v očích,“ raduje se Andělky maminka. Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry.

„Měla se narodit jako zdravá holčička, ale najednou přišlo velké ticho, bezmoc, strach a boj o její život,“ vzpomíná maminka na první těžké chvíle Andělčina života. Lékaři tenkrát rodičům řekli krutou zprávu, že jejich dcera nepřežije. Tahle statečná holčička se však o své místo na světě začala neohroženě prát. A pere se dodnes. Ještě v nemocnici s umělou ventilací a všemožnými hadičkami kolem se v necelých třech měsících snažila pást koníčky. „Její chuť do života nás žene dál. A my se snažíme ze všech sil, aby měla podobně šťastné dětství jako její zdraví vrstevníci,“ říkají oba rodiče.

Andelka_web_letni.jpgKdyž si ji po sedmi dlouhých měsících rodiče konečně přinesli domů, byli šťastní, ale měli i obavy.  Budou se o svou holčičku umět postarat? Zvládnou ten každodenní boj a strach o ni ? Zvládli to, Andělka jim svou odhodlaností hodně pomohla. Dnes má i zdravou sestřičku Julinku a bratříčka Péťu. „Až u druhého a třetího těhotenství jsme se dozvěděli, že u všech tří děti byl stejný problém  - preeklampsie,“ říká maminka. To je závažná nemoc děložních cév těhotných žen, je velmi nebezpečná pro budoucí matky i jejich děti a bez adekvátní léčby může končit i smrtí.

Andělka dnes statečně bojuje se všemi následky, má opožděný psychomotorický vývoj, trpí poruchami spánku a úzkostmi, má narušenou jemnou motoriku, středně těžkou mentální retardaci a mnoho dalších závažných diagnóz. Nemluví, ale má kolem sebe ráda rušno. I proto se s ní na doporučení lékařů začala maminka učit znakovou řeč. Teď ví, kdy má Andělka hlad, kdy ji něco bolí, kdy se jí něco líbí, nebo naopak nelíbí. Ostatně, když si jí náhodou nikdo chvíli nevšímá, umí se pěkně rozzlobit.

Navzdory všem špatným prognózám dnes šestiletá Andělka zvládá s dopomocí sníst mixovanou stravu, vypít malé množství tekutin. Sama ujde pár kroků, za ruku se odváží i kousek dál na zahradu, do lesa. Nejistě, ale o to s větším nadšením. Je ale také často nemocná, oslabená nemocí  se pak znovu vrací na startovní čáru.  Ale bojuje dál. Teď znovu cvičí Vojtovu metodu, ortézy, které spousta dětí odmítá, si bez reptání bere jako boty. Začala se zajímat o písmenka a moc ji to baví. Každý nepatrný pokrok jí dělá radost. A samozřejmě i rodičům.

Andelka_web_rhb-(1).jpg

Jenže Andělka roste a maminka, která o ní pečuje, ji dnes už sotva unese. Proto se jí rodiče rozhodli pořídit  speciální zdravotní vozíček Ultina Individual Plus. Díky vozíku bude moci se sestřičkou Julinkou a bráškou Péťou vyrazit na delší výlet, třeba do zoologické zahrady.

Zdravotní pojišťovna hradí z ceny vozíku 45 tisíc korun, aby jej rodiče mohli Andělce pořídit, zbývá jim doplatit ještě  55 tisíc. To je příliš vysoká částka pro pětičlennou rodinu, kde vydělává jenom tatínek. Rádi bychom jim pomohli a na vozík přispěli. Přidejte se k nám! Andělé při Andělce určitě stojí a tak věříme, že vozík, který jí pomůže objevovat i vzdálenější svět, tahle odvážná holčička pod stromečkem najde.
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!

Jdu na to