ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Velcí bojovníci malým. MMA opět pomáhá.


 Celkem 412 tisíc korun se podařilo shromáždit díky sbírce organizované MMA Poděbrady, sdružení, které se věnuje bojovým sportům. Částka podpoří dvě děti s postižením – Toníka (5) s dětskou mozkovou obrnou a Ellenku (4), která má kombinované postižení. Sbírka byla slavnostně zakončena během galavečera bojových umění GCF 61 v Nymburku v neděli 26. ledna 2020.

 „Velcí bojovníci pomáhají těm malým, kteří bojují neustále, vlastně už od narození. Vybrala se úžasná částka, která bude rovným dílem rozdělena mezi obě děti, jsem nadšená,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.
Toník (5) má následkem komplikovaného porodu dětskou mozkovou obrnu. Momentálně je na úrovni osmiměsíčního dítěte. Nedokáže se sám pohybovat, má problém cokoliv udržet v ruce, hlavičku vzpřímenou udrží jen ztěžka, nesedí, nestojí.  Finance ze sbírky použije na speciální chodítko a rehabilitace. Ellenka (4) má epilepsii,  diagnostikovanou mikorcefalii (projevuje se předčasným ukončením růstu mozku a celé hlavy) a tím, co ji trápí nejvíce, je dětská mozková obrna ve formě spastické kvadruparézy. Jedná se o nejtěžší typ mozkové obrny, který se projevuje postižením všech končetin. Finanční podpora rodině pomůže s nákupem bezbariérově upraveného automobilu.
Sbírka MMA pomáhá byla zahájena v listopadu 2019, dárci měli možnost přispět dětem na účet vedený u Konta Bariéry a v okolí Poděbrad a Nymburka do zapečetěných kasiček. Darovat libovolnou částku mohli také návštěvníci galavečera bojových umění, kde byl rodinám dětí předán symbolický šek s celkovým výtěžkem ve výši 412 301 Kč.

Je neskutečné, že se po pouhých čtyřech letech fungování sbírky blížíme k půl milionu vybraných korun. Letos mne překvapila především částka, která přišla dětem na účet u Konta Bariéry, bylo to více než čtvrt milionu. Tyto rodiny si pomoc nepochybně zaslouží,“ říká Lukáš Blažek, z MMA Poděbrady, jeden z organizátorů sbírky i galavečera.
Jedná se již o čtvrtý ročník sbírky MMA pomáhá, kromě prvního ročníku proběhly všechny pod záštitou Konta Bariéry. Celková vybraná částka již přesáhla milion korun a pomohla osmi dětem.
 

Fotogalerie

Jdu na to