ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Veroniku

 Odmalička závodila na lyžích a chtěla se měřit s nejlepšími. Velký sen ale Veronice překazil úraz, když jí bylo teprve dvanáct let. Při tréninku vylétla z trati, ochrnula a místo na lyžích se musela učit žít na vozíku. Teď je Veronice dvacet let, úspěšně odmaturovala a ráda by se osamostatnila. Pomohlo by jí, kdyby měla vlastní auto.

Poděkováni od Veroniky
Dobrý den, ráda bych tímto poděkovala všem laskavým dárcům za štědrou pomoc při pořízení nového automobilu. Nyní můžu být více samostatná a fungovat lépe v běžném životě. Velké díky patří také nadaci Konto bariéry za podporu a možnost otevření účtu.
Každému jednomu z Vás jsem velice vděčná a ještě jednou od srdce děkuji.
S pozdravem Veronika


Veronika_F_titulni.jpegVeronika jako dítě ráda sportovala a lyžování ji bavilo ze všeho nejvíc. „Koníček přerostl v lásku a začala jsem lyžovat závodně. Můj dětský sen byl závodit s těmi nejlepšími a reprezentovat naši zemi,“ vypráví dnes už dvacetiletá mladá žena.

Vše se ale změnilo v listopadu 2015, kdy byla Veronika na soustředění v Rakousku a připravovala se na sezonu. „Při posledním sjezdu z kopce jsem v důsledku nečekaného zhoršení počasí a špatné viditelnosti vyjela z trati a narazila do dřevěného sloupku na okraji sjezdovky,“ vzpomíná.
 
"Lékařská zpráva mluvila jasně - s největší pravděpodobností už nebudu chodit. Byla to pro mě a pro mé okolí rána, ale rozhodla jsem se to nevzdat a bojovat," říká Veronika. 
Při pádu si vážně poranila páteř, plíci, zlomila ruku a utrpěla otřes mozku. Přímo ze svahu letěla na specializovanou kliniku, kde ji lékaři páteř a zlomenou ruku čtyři hodiny operovali. „Po probuzení z umělého spánku jsem nechápala, proč necítím dvě třetiny svého těla. Myslela jsem si, že necitlivost je důsledkem operace a brzy vše bude jako dříve,“ říká Veronika. Opak byl ale pravdou. „Po pár dnech jsem se od psycholožky dozvěděla zdrcující zprávu. Mícha byla vážně poškozena a budu muset být na vozíčku,“ dodává.

Veronika_F-(3).jpg
 
Pro dvanáctiletou dívku i její rodiče to byla obrovská rána. Veronika se ale rozhodla to nevzdat. „Od té chvíle začal můj největší životní závod. Denně rehabilituji a dřu na sobě, abych nebyla tolik závislá na pomoci druhých,“ líčí Veronika. A daří se jí to. Letos úspěšně odmaturovala na ekonomickém lyceu a začíná další, pracovní etapu svého života. Aby se mohla osamostatnit, pomohlo by jí vlastní auto. S jeho pořízením ale potřebuje pomoci. „Touto cestou bych ráda požádala o finanční pomoc a všem laskavým lidem, kteří se mě rozhodli podpořit na mé cestě, mockrát děkuji,“ říká Veronika.

Veronika_F-(4).jpgVeronika_F-(5).jpg

Děkujeme, že s Kontem Bariéry Veronice pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to