ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Téměř deset milionů korun a pomoc pro desítky lidí se zdravotním postižením.​ To je výsledek charitativních běhů Run and Help. Rozběhněte to s námi! V roce 2024 probíhá jubilejní 10. ročník projektu.

060390_Konto_Bariery_Run_Help_2024_web-1440x520px-(1).jpg

 

Chci se registrovat

Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a pomáhají druhým. Každý si ho navíc může upravit na míru - vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i výši startovného, která se rovná výši příspěvku na pomoc konkrétnímu člověku s handicapem. Každý rok se do šňůry charitativních běhů Konta Bariéry zapojují tisíce nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi rodiny, děti, party přátel, třídy i celé školy nebo zaměstnanci, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům, kamarádům či kolegům.

Pro Kačenku a Šimona

Vlastní příběh každoročně představí Konto Bariéry. Jubilejní 10. ročník se nadace rozhodla věnovat na nákup sportovních protéz pro desetiletou Kačenku a šestnáctiletého Šimona, kteří se musejí v životě obejít bez končetiny. Kačenka je čiperné děvče, kterému z jejího elánu nijak neubírá fakt, že se narodila bez části levé ruky. Sportovní aktivity patří k jejím nejoblíbenějším, šest let chodila do Sokola, kterého nedávno vyměnila za ježdění na koni. Se sportovní protézou by chtěla dělat stojky a jezdit na kole. Šimon si zatím sportování moc neužil, o to víc se ale těší, až s ním začne. Už jako malý kluk si vážně poranil pravou nohu a letos mu ji lékaři amputovali. S protézou se chce poprvé pořádně rozběhnout.  Děkujeme, že jim spolu s Kontem Bariéry pomůžete! 

RaH_Kacenka_web.jpgRaH_Simon_web1.jpg

 

Patron Vavřinec Hradilek 

Run and Help probíhá od dubna do června 2024 napříč Českem. Na pomoc lidem s handicapem při něm tentokrát s Kontem Bariéry vyběhne i český vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. „Běhání je pro mě radost, a když při něm navíc můžu někomu pomoct, platí to dvojnásob. Těším se, že spolu s Kontem Bariéry k pohybu i pomoci těm, kteří to potřebují, společně motivujeme co nejvíc dětí i dospělých, protože sport i charita prostě patří do života,“ říká Vavřinec Hradilek. 


Záštitu Run and Help udělila náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija.

Kontakt


Podporují nás

Jdu na to