ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Nový automobil pro Marušku

Maruska-(1).jpgMaruška neměla lehký vstup do života. Když se ve 27. týdnu těhotenství narodila, vážila méně než pytlík mouky. Do toho se přidalo krvácení do mozku a infekce, která měla negativní vliv na srdíčko a Maruška musela být napojena na umělé dýchání. Tím ale lapálie neskončily. Ve druhém měsíci po narození se infekce rozšířila do mozku a následně do celého těla. 

Díky těmto komplikacím a několika náročným operacím strávila Maruška v nemocnici první pět měsíců života. Maminka si ji mohla pochovat až dva měsíce po porodu.

Zdravotní komplikace se neobešly bez trvalých následků. Maruška má opožděný psychomotorický vývoj a dětskou mozkovou obrnu. Nyní, ve třech letech, stále sama nechodí ani nesedí. A přestože s ní maminka pravidelně cvičí, není možné odhadnout, jak se bude Maruščin stav vyvíjet.

Maminka se o Marušku stará sama, 24 hodin denně. Bydlí na venkově s minimální dopravní dostupností, což značně komplikuje časté cestování k lékařům. Maruška několikrát měsíčně navštěvuje přes sto kilometrů vzdálenou Fakultní nemocnici Motol. Proto by rodina potřebovala bezpečný a spolehlivý automobil.

Maruščina maminka si jako samoživitelka nemůže nový automobil dovolit. Proto žádá o finanční podporu potenciální dárce. Automobil neskutečně usnadní téměř každodenní cestování a poskytne větší bezpečí pro malou Marušku.

Fotogalerie

Jdu na to