ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sluchadla pro Jakuba

Šestadvacetiletý Jakub je od narození těžce nedoslýchavý. Navzdory svému handicapu se pyšní čerstvě získaným magisterským titulem, chystá se na doktorská studia, sní o vědecké kariéře i o expedici na Antarktidu. Ke splnění všech svých snů by však potřeboval nová, technologicky vyspělá sluchadla.

Jakub-a-TGM-(2).jpg

Když se rodiče v jeho dvou letech na foniatrické klinice dozvěděli, že je jejich syn neslyšící, všem se razantně změnil život. „Jakub je dříč a rváč, je cílevědomý a ctižádostivý,“ říká o svém synovi tatínek.Díky péči rodiny a blízkého okolí i každodenní dřině se však Jakub naučil mluvit. Aby mohl navštěvovat školu pro sluchově postižené, která nabízí kvalitní vzdělání, neváhali se rodiče se synem přestěhovat do Prahy. Od mala byl veden i ke sportu, dařilo se mu v hokeji, v deseti letech zcela propadl florbalu. „Jakub je dříč a rváč, je cílevědomý a ctižádostivý,“ říká o svém synovi tatínek. A tak i na poli sportovním dosáhl navzdory handicapu mnoha úspěchů. Byl v kádru české reprezentace juniorů, hrál nejvyšší florbalovou soutěž.

Po úspěšně složené maturitní zkoušce se dostal na obor Fyzické geografie hned na třech univerzitách. Vyhrála Přírodovědecká fakulta na Masarykově univerzitě v Brně a Jakub v tomto roce úspěšně vystudoval magisterský obor. Už během studia se začal zajímat o problematiku ledovců a jejich působení na okolí. A právě tady začal snít o účasti na vědecké expedici, například na Antarktidu…  Moc dobře ví, že aby si mohl splnit svůj sen, čeká ho ještě spousta práce, moc se ale těší, jak si během doktorského studia rozšíří své znalosti a získá další zkušenosti.

Jakub_florbal1.jpg

Jen by teď moc potřeboval kvalitnější a technologicky vyspělejší sluchadla. Už deset let totiž používá stejný model, který mu v závěru studia nejen komplikoval výzkumnou činnost v rámci diplomové práce, ale bránil i ve větším začlenění do života vrstevníků. Díky novým sluchadlům by lépe porozuměl výkladu, mohl by lépe komunikovat s ostatními vědci, pomohla by mu i v jeho pedagogické praxi.  A v neposlední řadě by mu byla nápomocna i při komunikaci s rodinou, blízkými a přáteli. Pokud mu to náročné doktorské studium umožní, rád by se totiž vrátil k aktivnímu sportování. 

Pořizovací cena takových sluchadel je však velmi nákladná, téměř 90 tisíc korun, a pojišťovna hradí jen zlomek. Rádi bychom mu na ně přispěli a pomohli tak Jakubovi uskutečnit všechny své odvážné sny.  Třeba i cestu na Antarktidu! 
Moc Vám děkujeme za pomoc při naplnění Kubova snu!


Fotogalerie

Jdu na to