ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v dubnu půl druhého milionu


Třetí zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2023 se konalo 12. dubna. Rozdělili jsme při něm 1 578 551 Kč mezi 55 žádostí.

Finanční prostředky pomohou lidem s handicapem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek. Tentokrát Rada Konta Bariéry podpořila například 17 žádostí o příspěvek na pořízení mechanického vozíku nebo devíti žádostem o sluchadla. Ta pomohou i devítileté holčičce s vadou sluchu, která má jinak ve škole problém porozumět výuce a komunikovat s ostatními dětmi.  Podpořili jsme také nákup zdravotního kočárku a ve čtyřem žadatelům Rada schválila příspěvek na pořízení přídavného elektrického pohonu k vozíku. O kousek soběstačnější díky pohonu bude i 22letý mladý muž, který se ocitl na vozíku po těžké dopravní nehodě, ale přesto se snaží žít aktivně – bydlí sám v bezbariérovém bytě, pracuje, hraje para hokej a má rád vyjížďky do přírody.

Kromě standardních žádostí Rada Konta Bariéry podpořila také tři klienty, kteří chtěli přispět na opravu nebo úpravu osobního auta, a tři klienty, kteří žádali o finance na elektrický vozík nebo jeho příslušenství. Podpořili jste také tři lidi s handicapem, kteří potřebují zaplatit osobní asistence. Bez nich se neobejde ani desetiletý chlapec, který se narodil předčasně a bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Osobní asistent mu pomůže při sebeobsluze ve škole a v družině.  

Vedle jednotlivců pomoc tradičně směřovala také do organizací. Přispěli jsme například na pořízení osobního automobilu pro službu ranné péče, pořízení odlehčeného mechanického vozíku do půjčovny kompenzačních pomůcek nebo domovu seniorů na nákup sprchových a hygienických židlí.

V rámci mimořádného Fondu Ukrajina, z darů osvědčených partnerů nadace, jsme schválili pět žádostí škol a organizací o finanční příspěvek na začlenění ukrajinských dětí v Česku. Přispěli jsme na vzdělávací pomůcky, osobní asistence, volnočasové aktivity a nově také na psychologickou pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 17. května 2023, uzávěrka žádostí je 3. května 2023.
Jdu na to