ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kinematograf zahajuje 33. filmové léto. Podpoří Konto Bariéry


Kinematograf bratří Čadíků, letní pojízdné kino, kde diváci dobrovolným vstupným přispívají Kontu Bariéry, zahajuje už 33. sezónu. Přijďte si užít filmy pod letní oblohou a zároveň pomoci lidem s handicapem.

048882_KB_banner_web_1287x353px.jpg

Kinematograf bratří Čadíků navštíví během letních prázdnin na 120 českých a moravských obcí a měst. Návštěvníkům nabídne romantickou komedii Tomáše Dianiška Lítá v tom, film Nikdy neříkej nikdy v režii Braňo Mišíka, který ukáže, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré, nebo film Michala Kunese Kováče A máme, co jsme chtěli, zachycující silvestrovský večírek jedné federální rodiny těsně před rozdělením Československa. Nejen malí diváci se pak mohou těšit také na novou filmovou pohádku Princezna na hrášku.

IMG_4573.jpgVstupné do letního kina je dobrovolné a od počátku Kinematografu putuje na charitativní účely. Od roku 2008 diváci letního kina pomáhají klientům Konta Bariéry. „Každý rok díky výtěžku Kinematografu můžeme přispět desítkám lidí. Děti i dospělí s handicapem si mohou pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky, na které by jinak nedosáhli,“ říká Jolana Voldánová, ředitelka Nadace Charty 77 | Konta Bariéry. Celkem jde už o téměř 20 milionů korun.

Zakladatel Kinematografu Josef Čadík letos získal Cenu Fóra dárců pro osobnosti filantropie. Pojízdné letní kino založil spolu se svým bratrem Pavlem už v roce 1992. Od té doby Kinematograf bratří Čadíků brázdí každé prázdniny Českou republiku, baví diváky a pomáhá potřebným.

Program Filmového léta 2024 najdete na www.kinematograf.cz.

Jdu na to