ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Taxík Maxík


2019_predani.jpg

Se společností ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. a sítí lékáren Dr.Max. spolupracuje Kontem Bariéry od roku 2014. Z obyčejného prodeje klaunských nosů, které jsou v lékárnách Dr.Max celoročně k dostání, se zrodil společensky významný projekt Taxík Maxík. Jde o automobily určené pro sociální účely, pro přepravu seniorů a handicapovaných za ceny, které těmto lidem umožní využít důležitou službu tam, kde chybí. Tak jsou také vybírána cílová města.

Jak spolupráce funguje?

Z prodeje výrobků vlastní značky Dr.Max směřuje do Fondu jedna koruna z kupní ceny. Z výtěžku pořídíme každý rok velkoprostorové automobily. K tomu ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING poskytuje Kontu Bariéry finanční dar i na režijní zajištění projektu a navíc částku, která novým provozovatelům „maxíků“ pomůže s rozjezdem projektu.

​Kde Taxíky Maxíky jezdí?

Taxíky Maxíky vozí seniory a handicapované v Liberci, Prachaticích, Ústí nad Orlicí, Kutné Hoře, Praze 5, Benešově, Svitavách, Mostě, Praze 15, Písku, Frýdlantu nad Ostravicí, Českém Těšínu, Českých Budějovicích, Vimperku, Havířově, Šumperku, Čáslavi, Orlové, Ústí nad Labem, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, Praze 7, Příbrami, Kravařích a v Kralupech nad Vltavou.

Od ledna 2024 se k provozování zvýhodněné dopravy pod hlavičkou Konta Bariéry a Dr.Max připojují v Praze – Libuši a v Třinci. Po České republice tak bude pomáhat už 27 Taxíků Maxíků. 

Podmínky účasti v projektu

Do projektu se mohou přihlásit města, která mají zájem službu Taxík Maxík provozovat. Město získává velkoprostorové vozidlo a městem vybraný provozovatel příspěvek na provoz v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu, kterou smluvně garantuje město.

Kontakt


Fotogalerie


Partner projektu

Jdu na to