ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Stipendium Bariéry


Konto Bariéry vyhlašuje 
pro školní/akademický rok 2024/2025
už 26. ročník Stipendia Bariéry

Žádosti přijímáme do 31. srpna 2024.
 
Fond Stipendium Bariéry je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Přihlášku ke stipendiu mohou podat studenti, kteří:
 •  k datu podání žádosti nepřesáhli 30 let věku
 •  žádost podávají na daný stupeň vzdělání (SŠ, Bc., Mgr.) poprvé
 •  nejsou studenty doktorandského studia
Stipendistům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000 až 4000 korun. V červnu 2024 rozhodla Rada Konta Bariéry na svém zasedání o jeho navýšení na 2000 až 5000 korun. Tento příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Projekt je financován z Aukčních salonů výtvarníků. 
 
Náležitosti žádosti
 • Přihláška (formulář ke stažení),
 • čestné prohlášení o výši příjmů (formulář ke stažení), posuzuje se celková situace žadatele i rodiny (společné domácnosti),
 • souhlas se zpracováním osobních údajů (formulář ke stažení),
 • motivační dopis a stručný strukturovaný životopis (vzor ke stažení),
 • kopie aktuální lékařské zprávy,
 • oboustranná kopie občanského průkazu,
 • oboustranná kopie průkazu osoby se zdravotním postižením,
 • potvrzení o studiu

 

Zvyšte svoji kvalifikaci. Studujte MBA program zdarma 

EDU_Effective.pngEDU Effective Business School nabízí handicapovaným klientům Konta Bariéry studium programů MBA, LL.M., MPA nebo MSc. zdarma. Studium je 100 % online. Podmínkou pro přijetí je ukončené vysokoškolské vzdělání, či středoškolské vzdělání s minimálně dvouletou praxí a základní (pasivní) znalost anglického jazyka. Více informací o studijních programech najdete na webu EDU Effective. Pro informace ke studium zdarma se obracejte na gabriela.svagrova@bariery.cz.
 

Kontakt

Gabriela Švagrová
224 214 452​
Nadace Charty 77 | Konto Bariéry
Melantrichova 5
110 00 Praha 1

 Naši stipendisté

Konto Bariéry podpořilo v akademickém roce 2023/2024 celkem 59 handicapovaných studentů částkou 1 375 000 korun. Stipendium Bariéry nám jednoduše dělá radost. Naši stipendisté se od zdravých lidí liší tím, že nějaké části jejich těla nefungují tak, jak mají. I tak dělají vše pro to, aby tato odlišnost byla podružná. Oč menší jsou možnosti těla, o to rozvinutější může být nějaká dílčí schopnost, duše a mysl. 

Kdo zná naše stipendisty, ví, že jsou to normální, ovšem často výjimeční lidé, jejichž přístup k životu je inspirativní. V doporučeních od jejich učitelů, lektorů a profesorů čteme opakující se přívlastky jako pracovitý, svědomitá, příkladný svou odhodlaností a vitalitou.​
„Můj sen je pracovat v budoucnu jako kurátor a věnovat se mladým delikventům,“ říká Jarda, který studuje Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V mládí sám býval „divočák“. Úraz páteře,  od kterého hýbe jen hlavou, dal ale prý jeho životu lepší směr.
jarda_k.jpg

debora_tlusta_001.jpg
„Jsem spíš bázlivá, první dny na nové škole jsem se rozkoukávala mezi spoustou lidí. Cítila jsem se sama, ale postupně rostl zájem se mnou komunikovat,“ říká Debora, která má vážné zrakové postižení. Konto Bariéry ji podporuje už od studia na gymnáziu. Teď  Debora studuje Germanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 

jarda.jpgSešli jsme se v ročníku taková trojka, já zrakáč a jedna vozíčkářka z aplikovaných pohybových aktivit a jedna slečna se sluchovým postižením z aplikovaného tělocviku. Vzájemně se obohacujeme,“ říká Jaroslav, student olomoucké Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Jednou by rád působil v rámci některého sportovního klubu a pracoval s dalšími lidmi s handicapem.
Jdu na to