ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Lili má ručičky!


Lilienka a její rodiče mají za sebou obzvlášť dojemné Vánoce. Osmiletá dívenka, které přišla na svět bez obou horních končetin, si poprvé v životě rozbalila pod stromečkem dárky vlastníma rukama! Na speciální protézy se jí před rokem složili lidé ve vánoční sbírce serveru iDNES.cz a Konta Bariéry. Máme pro vás video, jak Lili s protézkami trénuje.

lili-darek.jpg

Příběh Lili, která od narození dělá vše pouze nohama, vyvolal před Vánoci roku 2021 obrovskou vlnu solidarity. Čtenáři serveru iDNES.cz i další dárci dívce poslali na transparentní účet Konta Bariéry téměř tři miliony korun. Nadace z nich Lili proplatí nejen robotické ruce, ale přispěje také na jejich nutné úpravy, rehabilitace nebo další pomůcky, které handicapované dívce usnadní život. Rodině jsme také z peněz, které se vybraly navíc, přispěli na auto, aby bylo jejich cestování do školy a k lékařům s malou Lili snazší.


Lilienka rozbaluje vánoční dárek.

Vlastních ručiček se Lilienka dočkala po roce od úspěšné sbírky. Protetici dívence vyrobili dva páry protéz – jedny pasivní, aby si zvykala na to, že má poprvé v životě horní končetiny, a druhé myoelektrické, které se teď učí ovládat, brát do nich věci a dělat vše, co dosud musela zvládnout jen nohama.  Celý příběh Lilienky najdete na našem webu zde. 


Lili trénuje s myoelektrickými protézami. 
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!

Fotogalerie

Jdu na to