ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Lukáš se vozí do školy


Lukáš se raduje z nového auta, kterým ho maminka může vozit do školy i na speciální terapie. Patnáctiletý chlapec se potýká s dětským autismem a mentálním postižením. Na nový vůz, bez kterého se Lukáš neobejde, rodině přispěl stát, štědří sponzoři a malou částkou i Konto Bariéry. Za příspěvek na pořízení vozu posílá Lukášova maminka všem velké poděkování.

podekovani-Lukasek-male-(1).jpg

Přečtěte si, co Lukášova maminka všem dárcům napsala: 

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat všem dárcům za obrovskou pomoc se zakoupením osobního automobilu pro mého syna Lukáška. Lukášek je dnes už 15letý kluk. Měl ale velmi těžký vstup do života. Byl dlouho oživován, a tak jeho život provází dětský autismus, mentální postižení, hyperkinetický syndrom a je nemluvící. podekovani-Lukasek-2.jpgUž od jeho tří let s ním jezdím pravidelně na terapie, které mu pomáhají v rozvoji sebeobsluhy, komunikace a také porozumění. Díky těmto terapiím se Lukášek stále posouvá vpřed ve všech oblastech. Nyní přibývají i nová slova v jeho slovníku, a tak se teď nejvíc soustředíme na používání těchto nových slov. 
Lukáška také vozím do školy do vedlejšího města, kde navštěvuje 8. třídu speciální (auti-třídu) a celá výuka je mu tam přizpůsobena. Chodí tam moc rád. Ovšem škola je od nás 30 km daleko a terapie a odborní lékaři 100 km daleko, takže bez vlastního auta se prostě neobejdeme. Lukáška téměř na všech cestách doprovázejí i jeho dva mladší sourozenci, aby doma nezůstávali sami. Díky novému autu můžeme dál dojíždět do školy, k lékařům i na terapie.

Moc děkuji. Velmi si té pomoci vážím.
Tereza, maminka Lukáška
Jdu na to