ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Mistrovství ČR v autostopu 2023 pomohlo Blance


Mistrovství ČR v autostopu se letos konalo už po deváté a soutěžní dvojice při něm tentokrát stopem projely Střední Evropu. Kromě spousty zážitků nasbírali účastníci závodu 20 tisíc korun na pomoc Blance, handicapované klientce Konta Bariéry.

361614800_658966422943991_335976693517440030_n-(1).jpeg
Slavnostního zakončení MČR v autostopu se zúčastnila i Blanka, která potřebuje nový vozík.

Letošní již 9. ročník Mistrovství ČR v autostopu se jel po Střední Evropě a úkolem závodních týmů bylo navštívit minimálně sedm libovolných zemí, vykoupat se v Baltském moři a jezeře Balaton a v půlce závodu se zastavit na slovenské Zemplínské Šíravě ke 24hodinovému odpočinku. Mimo zvládnutí trasy musely týmy také plnit pět zábavných úkolů a referovat o nich na stránkách závodu

Základní podmínkou účasti bylo utvoření akceschopného týmu a dosažení věku 18 let v den startu. Závodníci po cestě vkládali své zážitky a fotky formou příspěvků na stránky závodu, čímž bojovali o přízeň publika. Nejelo se totiž jen o čas, ale druhým kritériem byla už tradičně podpora od těch, kteří závod sledovali online. Svou oblíbenou posádku mohli podpořit formou dárcovské DMS, jejíž celý výtěžek poputuje ve spolupráci s Kontem Bariéry ve prospěch Blanky, pro kterou je pohyb mnohem větší úsilí než pro naprostou většinu z nás.

A jak toto zajímavé letní dobrodružství letos dopadlo? Nejlépe si nakonec vedla dvojice Anet a Daniel, která získala nejvíc bodů za rychlost i za získané dárcovské DMS. Díky této dvojici i všem dalších účastníkům závodu se pro Blanku podařilo vybrat krásných 20 tisíc korun, za které všem fanouškům autostopu děkujeme!

Vozík pro Blanku

Blanka-(4).jpgOsmadvacetiletá Blanka pracovala ve zdravotnictví a byla zvyklá pomáhat ostatním. Také milovala sport, zejména běh – její oblíbená vzdálenost byl půlmaraton. Všechno ale změnila operace kolene. Zákrok, po kterém se tehdy dvacetiletá Blanka obratem plánovala vrátit k práci i ke sportu, rozjel v jejím těle Sudeckův syndrom, kvůli kterému se dnes už nedokáže postavit na nohy. Po pěti operacích, při kterých se jí lékaři marně snažili dát dohromady koleno i zmírnit zásahem do páteře silné bolesti, je už rok a půl odkázaná na invalidní vozík. „Nohy se mi nedokrvují a nemám v nich cit. K tomu mám pořád velké bolesti, na které musím brát silné léky, abych mohla alespoň trochu normálně fungovat,“ popisuje Blanka.

Lékaři mladou ženu zařadili mezi paraplegiky, tedy pacienty s ochrnutím dolních končetin, a Blanka si teď musí zvykat na nový život se čtyřmi koly navíc. Nevzdává se. Doma spolu s rodiči dělají bezbariérové úpravy, Blanka se chystá udělat si autoškolu, aby mohla samostatně cestovat, a plánuje i návrat ke sportu – vyhlédla si para basketbal a ráda by pravidelně jezdila na tréninky do Prahy. K aktivnímu životu Blanka potřebuje lehký, na míru zaměřený vozík. Pořizovací cena 120 tisíc korun je ale pro mladou ženu nedosažitelná. I s příspěvkem od zdravotní pojišťovny zbývá Blance za vozík doplatit 75 tisíc, a proto se s žádostí o pomoc obrátila na Konto Bariéry, které se ji rozhodlo podpořit.

Fotogalerie

Jdu na to