ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Přes bariéry s policií pomůže Filípkovi


Podzimní kolo sportovně charitativního projektu Přes bariéry s policií pomůže čtyřletému Filípkovi zaplatit rehabilitace.

PBSP_2023_podzim_skola-(1).jpg
Přes bariéry s policií v SOU a SOŠ Dubno. (Foto: Bezpečná společnost)

Běh, kliky, celomotorický test… Jak probíhají fyzické testy přijímaček k policii, si během celého podzimu zkouší studenti středočeských středních škol. Zatímco sportují, policisté z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje spolu s občanskými zaměstnanci mezi sebou sbírají peníze na pomoc předem vybraným klientům Konta Bariéry -tentokrát čtyřletému Filipovi, který  se narodil se vzácnou genetickou vadou, kvůli které má ochablé svaly. Už šestý ročník projektu Přes Bariéry s policií pomůže handicapovanému chlapci zaplatit rehabilitační pobyt.

Cvičení pro Filípka

Filip.jpgFilípkovi budou v listopadu čtyři roky a spolu s bráškou a rodiči poznává svět. Na cestě životem ale bohužel musí překonávat bariéry. Narodil se totiž se vzácnou genetickou vadou, kvůli které mu ve svalech chybí dostatek bílkoviny - merosinu, a tak jeho tělo není dostatečně zpevněné na to, aby mohl lézt, jednoduše si sednout nebo vydržet ve stoje. Filípkovi rodiče přesto věří, že jejich syn bude jednou samostatný, a dělají pro to všechno. Hipoterapie, chůze ve vodě, masáže, domácí cvičení nebo intenzivní rehabilitace, to vše posouvá Filípka stále kupředu. Když má podložená záda, sedne si, samostatně se přesouvá šoupaním po zadečku, s pomocí dokáže i lézt.  

Filípek používá státem nehrazené pomůcky, jako je chodítko, lehoučký vozík a terénní kočárek, dvakrát do roka absolvuje intenzivní rehabilitační pobyt ve specializovaném centru. To vše ovšem stojí desetitisíce korun a najít je v rodinném rozpočtu, je náročné. Z výtěžku projektu Přes bariéry s policií mu proto Konto Bariéry přispěje na rehabilitační pobyt, aby i s handicapem mohl žít co nejvíc jako ostatní děti.

Dvě desítky podpořených klientů

Díky projektu Přes bariéry s policií a podpoře partnerů, kterými jsou Středočeský kraj, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a Bezpečná společnost, pomohlo Konto Bariéry od roku 2018 už dvěma desítkám lidem s handicapem zaplatit kompenzační pomůcky, rehabilitace nebo osobní asistence, které zásadně zlepšily jejich život.
Více informací o projektu Přes bariéry s policií najdete na webu Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje.

PBSP_2023_podzim_plakat.jpg
Jdu na to