ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Projekt Přes bariéry s policií pomohl Terezce a Karlovi


Více než 1,6 milionu korun a pomoc pro 18 lidí s handicapem. To je dosavadní bilance sportovně charitativního projektu Přes bariéry s policií. Vymysleli ho středočeští policisté a klientům Konta Bariéry pomáhá už pět let. Tentokrát díky němu dostanou Terezka a Karel oba nový mechanický vozík. 

pres-bariery-s-policii-1-(1).jpg


Sbírkový projekt Přes bariéry s policií vznikl v roce 2018 na Krajském ředitelství policie Středočeského kraje. Jeho cílem je motivovat studenty středních škol ve Středočeském kraji ke sportovním aktivitám a práci u policie a zároveň pomoci handicapovaným lidem.  Policisté v rámci projektu se studenty sportují a sbírají peníze pro předem vybraného klienta Konta Bariéry.  Za studenty do projektu přispívá Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Významným partnerem se stal také Středočeský kraj. 

Ve středu 25. ledna proběhlo na Krajském ředitelství policie Středočeského kraje slavnostní vyhodnocení uplynulého podzimního kola projektu. Pro klienty Konta Bariéry něm čekalo překvapení v podobě šeků -  na celkovou částku 95 537 korun pro Terezku a 49 144 korun pro Karla. Krásnou částku téměř 110 tisíc korun mezi sebou vybrali středočeské policistky a policisté spolu s občanskými zaměstnanci. Dalších 30 tisíc korun darovala Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, a to za studenty středních škol, kteří se projektu aktivně zúčastnili.  

karel-sek.jpg

Šeky převzala Terezka společně s tatínkem z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen. JUDr. Václava Kučery, PhD., MBA, hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a Jany Schillerové ze Zdravotní pojišťovny MV ČR 211. Za pana Karla převzalo šeky Konto Bariéry, protože se nemohl zúčastnit osobně. 

V rámci podzimní části projektu bylo oceněno také pět studentů středních škol, kteří získali nejlepší výsledky v rámci fyzických testů, které si v projektu mohli vyzkoušet. Všichni studenti, kteří úspěšně zvládli fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, obdrželi voucher, který jim zaručí, že v případě zájmu o práci u středočeské policie už znovu nemusí fyzické testy absolvovat.

Terezka

pres-bariery-s-policii-5-(1).jpgTerezka je čtrnáctiletá slečna, která se vypořádává s následky tragické dopravní nehody. Při návratu ze školní akce ji ve vysoké rychlosti srazilo auto, s těžkým poraněním mozku a mnohočetnými zlomeninami bojovala v nemocnici o život. S velkým štěstím a díky skvělé péči lékařů svůj boj vyhrála a nyní se znovu snaží vrátit k běžným věcem. Po dvou letech usilovných rehabilitací se mohla od září znovu vrátit do školy. Na cestu do školy ale nutně potřebuje skladný zdravotní vozík, jehož pořizovací cena je 100 tisíc korun. Díky vybraným finančním prostředkům, které jsme společně celé podzimní kolo vybírali se jí nyní sen splní a po velkých trápeních, kterými si prošla, jí snad usnadní běžný život.

Karel

karel-(1).JPGKarel si v 19 letech těžce poranil páteř při pádu z kola. Ochrnul na nohy, částečně i na ruce a zůstal upoutaný na invalidní vozík. Ani jeho vážný zdravotní stav nezabránil Karlovi vystudovat vysokou školu a najít si práci, která ho baví. Zůstal mu i nadšení pro sport, ročně ujede na handbiku tisíc kilometrů. K aktivnímu životu ale dnes jedenačtyřicetiletý Karel potřebuje odpovídající mechanický vozíky, protože ten jeho už dosluhuje. Aktivní mechanický vozík je ale bohužel finančně nákladný a nad jeho finanční možnosti. I on je díky vybraným finančním prostředkům blíže ke splnění svého snu o novém vozíku a my jsme moc rádi, že jsme mu mohli pomoci.

 


Fotogalerie

Jdu na to