ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vojtíšek dělá pokroky


Čtyřletý Vojtíšek měl částečně ochrnutou levou polovinu těla. Při chůzi nedošlapoval na nožičku a v pohybu zaostával za svými vrstevníky. Díky ortéze, na kterou jsme mu společně přispěli, ale dělá obrovské pokroky! Přečtěte si poděkování, které nám poslali Vojtíškovi rodiče.

Vážená Rado Konta Bariéry,
rádi bychom Vám touto cestou vyjádřili velký dík za finanční příspěvek na zakoupení ortézy pro našeho syna Vojtíška. 
Před necelým rokem jsme Vás oslovili s žádostí o ortézu od rakouské společnosti Pohlig, která nám byla doporučena lékaři a fyzioterapeuty nemocnice FN Motol. Vojtíšek tou dobou špatně chodil, nedošlapoval při chůzi na levou nohu, pohybově silně zaostával za vrstevníky a začínalo se mu deformovat chodidlo. 
IMG-20230117-WA0000-(1).jpgI díky Vašemu příspěvku se nám v listopadu loňského roku podařilo ortézu získat. Vojtíšek si na ni okamžitě zvykl a od prvního nasazení ji prakticky nesundal, díky čemuž se ve velmi krátké době za pouhé dva měsíce podařilo udělat neskutečný posun, který překvapil nejen lékaře, ale i samotné výrobce ortézy. Postižená noha si zafixovala správnou pozici, takže ji bylo možné zatížit, zesílila a náš syn začal postupně projevovat zájem o věci, které dříve byly nemyslitelné – začaly jej zajímat herní prvky na hřišti, kam dříve nechtěl chodit, poprvé nasedl na odrážedlo, naučil se utíkat. Již po třech měsících od prvního nasazení byla noha prakticky v pořádku, ortézu jsme začali používat pouze na noc. Po dvou a půl letech jsme mohli přestat cvičit metodu reflexní lokomoce (tzv. Vojtovu metodu). 
Ještě není zcela vyhráno, syn je stále lehce motoricky opožděn a při bližším zkoumání je poznat, že není pohybově zcela na úrovni vrstevníků, ale cvičíme již hlavně formou hry a na první pohled není znát, že měl ještě nedávno tak vážné problémy. 
Děkujeme Vám tedy ještě jednou, bez Vaší pomoci by bylo obtížné získat dostatek finančních prostředků a není pochyb o tom, že ortéza zakoupená i z Vašeho daru našemu synovi pomohla a výrazně mu zvýšila kvalitu života. 
S pozdravem 
Monika a Vítězslav Ř.
Jdu na to