ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Ondru


POMOZTE ONDROVI ZÍSKAT SPECIÁLNÍ VOZÍK

Rádi bychom malému Ondráškovi a jeho mamince splnili vánoční přání a získali pro ně speciální vozík. Pětiletý Ondra se totiž bez vozíku neobejde. Jeho život nezačal idylicky. V prvním roce prodělal záchvat a poranil si hlavičku. Od té doby se jeho vývoj zpomalil. Ve třech letech čítala jeho slovní zásoba asi 40 slov a musel používat plenky. Nastal koloběh vyšetření a hospitalizací se skličujícími závěry. Diagnóza: centrální hypotonie a nedostatečná myelinizace mozku, zjednodušeně – narušená funkce mozku. Ondrova maminka Linda nám k tomu napsala: „V pěti letech už bylo jasné, že důsledkem zranění je i mentální retardace. Život se nám tak obrátil vzhůru nohama. Ondřejův otec tuto velkou změnu bohužel neustál a odešel od nás.”

Dnes Ondra navštěvuje speciální školu, je plně inkontinentní, bere řadu léků a delší chůzi sám i přes velkou snahu nezvládne. Vozík by mu i jeho mamince neskutečně pomohl. Jenže nejde o ledajaký vozík. Ondrův vozík musí být kvůli epilepsii a hypotonickým záchvatům zvláštně upravený. Pro neúplnou rodinu je ale takový vozík finančně nedostupný, jeho cena je 163 363 Kč. Pojišťovna sice přispěje asi 80 tisíci. Stále ale chybí částka kolem 74 tisíc. Ondrova maminka přitom nepracuje. Celý den ji zaměstnává péče o syna. A nejen o něj. Kromě Ondry má ještě dvě dcery Terezu a Patricii. Není divu, že rodinný rozpočet je napjatý. Ušetřit z něj tisíce korun je opravdu nemožné. 

Chcete Ondrovi pomoci? Pošlete mu libovolnou částku na 555111222/0800. Variabilní symbol je součástí dopisu, který jste od nás dostali. Děkujeme.

Fotogalerie

Jdu na to