ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Automobil pro Šárku

sarka1-(2).jpgDvojčátka Filip a Šárka  se narodila před třinácti lety jako vytoužené děti. Několik dní po narození se Šárka začala dusit a skončila na přístrojích.
 
Po propuštění z nemocnice s ní maminka neúnavně cvičila Vojtovku, i když u toho Šárka plakala a její bratr Filípek také. Do toho rodinu opustil tatínek. Netrvalo dlouho a maminka se psychicky zhroutila. O děti se v té době starala babička a sestra, otec o ně nejevil žádný zájem.

Přestože je Šárka kvadruplegička a nemluví, její maminka se jí vždy snažila vychovávat jako zdravou holčičku. Měla vždy pocit, že všemu rozumí stejně jako její bráška Filip. Četla jí pohádky, jezdila s ní na výlety, do kina, divadla nebo na muzikály, protože má ráda hudbu. Šárka také miluje vodu a tak často chodí s mámou v létě na koupaliště.
„Chci, aby Šárka zažívala krásné věci, které má ráda, na které se těší, a které mohou jiné děti brát za samozřejmost. Aby měla pohodlí a ten svůj krásný úsměv na tváři, když spolu jedeme na výlet,“ říká Šárčina maminka. 
Dnes je Šárce třináct let a jak stále roste, nevejde se do auta a všechny tolik oblíbené aktivity se tomu musí podřídit. Po městě s ní maminka jezdí veřejnou dopravou, ale pouze s plošinou. Obě se pak vrací z výletu unavené a v zimě promrzlé z dlouhého čekání na bezbariérový autobus. 

Budou proto rádi za každý příspěvek na nový automobil, aby Šárka mohla cestovat a poznávat svět.

Fotogalerie

Jdu na to