ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Židlička pro Péťu

Život Péti a jeho rodiny obrátila v roce 2015 naruby těžká autonehoda. Malému chlapci byly teprve tři roky, když se cestou z dovolené u moře, už kousek od domova, tváří v tvář setkal se smrtí. Jeho tatínek havárii nepřežil, maminka byla těžce zraněná a nemohla hýbat nohama. A malý Péťa? Skončil v nemocnici s velmi vážným poraněním páteře, ohroženým dýcháním a dalšími potížemi. S následky nehody se vypořádává dodnes a potřebuje vaši pomoc. 

fff_2761_72dpi-(1).jpg
 
Péťovi přispěli i čtenáři Aktuálně.cz
Získat Péťovi speciální židličku k vozíčku pomohl také přebytek společné vánoční sbírky Konta Bariéry a serveru Aktuálně.cz . Při té se na lehokolo pro Zdeňka za pouhých 28 hodin vybralo přes 250 tisíc korun. Péťa za pomoc děkuje!

Než se Péťa vůbec mohl vrátit z nemocnice domů, čekaly ho dlouhé měsíce léčení, rehabilitace, cvičení, nových a nových vyšetření, ale i postupného zvykání na tracheostomii, na krmení lžičkou, na nehybnost, na pomalé pokroky při rozhýbávání pravé ruky… „Vyzkoušeli jsme tehdy asi všechno – Vojtovu metodu, cvičení pana profesora Koláře, hipoterapii, akupunkturu, individuální fyzioterapii, reflexní terapii… nakonec jsem pochopila, že i rehabilitaci je potřeba dát nějaký řád a docílit návaznosti,“ vzpomíná chlapcova maminka. 

20211117_230654-(1).jpgPéťa naštěstí byl a je velký dříč. Měl do cvičení chuť a dělal pokroky, které s maminkou pokaždé slavili jako veliké vítězství. Později chlapci velmi pomohl nástup do školky. Začal jíst, začal se zajímat o spoustu věcí kolem, zlepšila se mu hybnost pravé ruky, našel si kamarády. Konto Bariéry bylo při tom, Péťu podporovalo už od tragické autonehody. Seznam léků, pomůcek a rehabilitací, které chlapec potřeboval, byl totiž téměř nekonečný. Rodina potřebovala také finance na bezbariérové úpravy bydlení.

Dnes už je z Péti velký školák s vlastní hlavou. Se zdravotními potížemi ale bojuje stále. A jak roste a vyvíjí se, potřebuje i nové kompenzační pomůcky, které mu by mu jeho boj usnadnily. Aktuálně je to speciální židlička k elektrickému vozíku, na kterém se Péťa pohybuje.

Péťa s maminkou budou vděční za jakýkoliv příspěvek!


Fotogalerie

Jdu na to