ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Honzíka

honzik4-(1).jpgHonzíkovi je sice sedmnáct let, mentálně je ale na úrovni osmiměsíčního dítěte a vyžaduje celodenní péči. V deseti letech po sérii vyšetření byla Honzíkovi diagnostikována dětská mozková obrna a Angelmanův syndrom, vzácná genetická porucha 15. chromozomu. 
 
Honzík nechodí, leze, dokáže se s oporou pouze postavit, ale nemá sílu, aby chvíli vydržel. Trápí ho také silná skolióza zad. I tak to je velmi veselý chlapec, miluje vodu, je mazlivý a má velmi rád svou rodinu, která se rozrostla ještě o dva malé brášky, Tomáška a Davídka.

Ačkoli je mu již sedmnáct let stále se mu nedaří chůze, která by pomohla zpevnit svalstvo nohou. Dokáže jít pouze s oporou druhé osoby. V poslední době Honzík bojuje s virózami a hodně zhubnul, takže se tolik potřebná speciální rehabilitace a cvičení musí odkládat.
 
Honzíkovi velmi prospívá lázeňská léčba v Klimkovicích, která je ale nákladná a není hrazená zdravotní pojišťovnou.  Finanční možnosti Honzíkovi rodiny jsou omezené a lázeňský pobyt je mimo její moznosti.   
„Ráda bych poprosila všechny hodné lidi o jakýkoli finanční dar na lázeňský rehabilitační pobyt pro Honzíka. Předem moc a moc děkujeme,“ říká Honzíkova maminka.

Fotogalerie

Jdu na to