ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry v květnu rozdělilo milion korun


Čtvrté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2023 se konalo 17. května. Rozdělili jsme při něm 1 090 011 Kč mezi 31 žádostí.

Peníze pomohou jako obvykle lidem s handicapem s úhradou běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, například odlehčených mechanických vozíků, přídavných elektrických pohonů nebo kvalitních sluchadel. Přídavný pohon k vozíku usnadní samostatný pohyb například 45letému muži, který před rokem ochrnul po pracovním úrazu a vrací se do života, k manželce a třem dětem. Sluchadla zase pomohou teprve osmiměsíčnímu chlapci, který se narodil s vadou sluchu. Bez toho, aby dobře slyšel, by se nemohl rozvíjet a začít mluvit.

Kromě standardních žádostí podpořila Rada Konta Bariéry například žádost o příspěvek na pořízení bezbariérové kuchyňské linky pro 53letou ženu na vozíku, která se snaží být co nejsoběstačnější. Přispěli jsme také na pořízení vodotěsné sady ke zvukovému procesoru pro klientku s kochleárním implantátem nebo na pořízení ústní myši, která usnadní práci na počítači ženě s roztroušenou sklerózou.  Vedle jednotlivců pomoc tradičně směřovala také do pečujících organizací. Těm jsme přispěli například na pořízení a bezbariérové úpravy automobilů pro převoz lidí s handicapem a seniorů.  

V rámci mimořádného Fondu Ukrajina Rada schválila tři žádost škol a organizací o finanční příspěvek na začlenění ukrajinských dětí v Česku. Přispěli jsme na vzdělávací pomůcky, tlumočníky i volnočasové aktivity .

Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 28. června 2023, uzávěrka žádostí je 14. června 2023.
Jdu na to